in ,

Zihinsel Engelli Çocuğundan Vazgeçmeyen Annenin Evladını Harvad’a Taşıyan Hikayesi

Bebek bekleyen bir çift için, doğum sırası komplikasyonlar kadar korkunç bir kabus yoktur. Hikayemiz 1988 yılında doğan bebeğinin tam da bu sebepten ötürü çetin bir mücadeleye dönen Zou Hongyan’ı anlatıyor. Bebeğinin ömür boyu beyin felcine mahkum olduğunu öğrenen Zou’ya bir şoku da doktorlar ve hayat ortağı yaşattı. Doktorlar, sefil bir hayat yaşayacağını düşündükleri bebeğinden vazgeçmesini tavsiye ettiler. Zou hayata sıkı sıkı sarılan biricik oğlunun yanında mücadele etme kararı aldı, öyle ki doktorların öğütlerine sıcak bakan eşinden bile boşandı.

Zou sigortanın da içinde bulunduğu üç işte çalışmaya başladı, kalan zamanında ise oğluyla zihin geliştirici oyunlar oynuyordu. Bu şekilde zihinsel gelişim için de temelleri hazırladılar. Sıkı bir disiplindi onunkisi, çocuğunun parmakları bile tam olarak kavrayamazken yemek çubuklarını tutmayı öğretmeye başladı. Gazetedeki röportajında “fiziksel sorunları yüzünden utanmasını istemedim”, “Birçok alanda sıkıntı yaşadığı için daha fazla çalışması gerekiyordu, bu konuda otoriter olmalıydım.” dedi.

Aradan 29 yıl geçti, Zou’nun biricik oğlu “Ding Ding” Pekin Üniversitesi Doğa Bilimi ve Çevre Mühendisliğinden mezun oldu. Bununla yetinmeyen Ding, daha geçenlerde Harvard Hukuk öğrencisi olarak annesinin gurur kaynağı olmaya devam ediyor. Zou’nun duyduğu gururu ya da Ding’in tek destekçisi olan annesine minnettarlığını ancak hayal edebiliyor ve bu müthiş ailenin bahtlarının açık olmasını diliyoruz.

Written by haydutkedi

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Yeni Volkswagen Polo Ortaya Çıktı

Bilgisayar Mühendisi Gelin, Nedime Olarak Erkek Arkadaşlarını Çağırdı.