in ,

Zeki İnsanların Diğer İnsanları Yönetmesini Sağlayan 8 Psikolojik Taktik

1.Eğer bir kişinin sizden hoşlanmasını istiyorsanız, ondan basit bir iyilik isteyin. Örneğin peçete istemek gibi. Saçma bir istekte bulunmadığınız sürece, hiçkimse size yardım etmemezlik yapmayacaktır. İnsanlar kendi yetileri dahilinde basit iyilikler yapınca kendilerini iyi hissederler ve insanlar daima kendilerine iyi hissettiren kişilerden hoşlanma eğilimindedirler.

2.Eğer kalabalık bir cadde de yürüyorsanız, varacağınız noktaya odaklanın. Genel olarak çoğu insan ulaşacağı nokta yerine, farkında olmadan insanların gözlerine bakıyor. Bu yüzden tek bir noktaya bakmak, insanların size yol vermesini sağlayacaktır.

3.Eğer bir kişinin eşyanızı taşımasını istiyorsanız, konuşma esnasında eşyayı onun eline verin. İnsanların çoğu vereceğiniz eşyadan çok sohbete odaklı olacaklardır. Farkına vardıklarında bile, eşyayı size geri vermek yerine sohbet etmeye devam edeceklerdir.

4.Eğer birisinin sizin isteğinize göre davranmasını istiyorsanız, ona emir verdiğinizi hissetirmemelisiniz. Mesela bir kişiye sebze yedirmek istiyorsanız “Sebze yemek ister misin?” demek yerine “Bugün havuç mu yemek istersin salatalık mı?” diye sorduğunuzda karşınızdaki insan kontrolün kendinde olduğunu düşünerek sizin sunduğunuz seçeneklerden birini farkında olmadan kabul edecektir.

5.Eğer iyi bir dinleyici gibi görünmek istiyorsanız, karşınızdaki kişinin sözlerini ona kendi cümlelerinizle tekrardan söyleyin. Bu sanki siz onu çok iyi dinlemiş ve aynı zaman da çok iyi anlamışsınız gibi görünecektir.

6.Eğer karşınızdaki insanı ikna etmek istiyorsanız, konuşma esansında evet anlamına gelecek şekilde kafanızı sallayın. Bu şekilde karışınızdaki kişi sizinle aynı fikir de olmaya daha eğimli olacaktır. Aynı zaman bu yolla karşınıdaki kişiye güven vereceksiniz. Hayır anlamına gelecek şekilde kafa sallamamaya dikkat edin.

7.Eğer yeni birisiyle tanışıyorsanız ve sizi sevmesini istiyorsanız, tokalaşmadan önce ellerinizi ısıtın. Psikolojik olarak insanlar sıcak elli biriyle tokalaştıkları zaman kendilerini daha rahat hissederler.

8.Eğer insanların verdiğiniz bir tavsiyeye inanmalarını istiyorsanız, bu tavsiyeyi annenizde veya başka bir büyük aile ferdinizden duyduğunuzu söyleyin. Bunu sebebi ise insanların yaşça büyük aile fertlerine psikolojik olarak daha çok güveniyor olmalarıdır.

Written by Bilmiyomusun

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0
18

Rusya’nın Zengin Çocuklarının Instagram’ı Yakan Fotoğrafları

32

Anı Yaşayan İnsanların Heykellerle Çektirdiği Birbirinden Eğlenceli Fotoğraflar