in ,

Yeni Yapılan Araştırma, “Sevgiliniz Sizi Kiminle Aldatmak İstiyor?” Sorusunun Cevabını Buldu

Fantaziler insan psikolojisinin bir parçası, hemen hemen her şeyi düşleyebilecek olsak bile iş cinselliğe kaydığı zaman tartışmalar da beraberinde geliyor. Özellikle ilişki yaşayan çiftlerde hele ki uzun süredir devam edenler için olay daha da karmaşık bir hal alıyor.

“The Psychology of Human Sexuality”, “The Journal of Sex Research”, “Men’s Health” ve daha birçok farklı kaynağa göre yakın zamanda yapılan pek çok araştırma da ne kadar romantizmden ve sadakatten uzak olsa da, özellikle uzun süredir devam eden ilişkilerde sevgilinizin başka biriyle yattığını hayal etme oranı oldukça yüksek olduğu bulundu. Bu eylem kimisi bunu kabul edilemez ve affı zor olarak görse bile kimisi için ise gerçeğe dökülmediği sürece önemi olmayan bir detaydan öteye geçmiyor.

Peki sevgilinizin fantazisini kurduğu bu kişi kim? Tanıdığınız biri mi? yoksa ünlü mü? Ya da belki de tamamen hayal ürünüdür? Özellikle daha önce aldatılmış, yada ilişkisinde güven sorunu yaşayan insanlar için bu konu tam bir kabusa dönüşebilir. Öyle ki sevgiliniz sizi aldatmıyor bile olsa, yaptığınız gereksiz gerilim ve kurgular ilişkinize tamir edilmesi güç zararlar verip zamanından önce bitmesine bile sebep olabilir. O yüzden yazının devamını okurken lütfen bunların sizin ilişkiniz hakkında olmadığını aklınızın bir kenarında tutarak devam edin.

Gleeden’in araştırmalarına göre sorumuzun cevabı tanıdığımız bir insan olduğu yönünde. Sevgiliniz bu tarz bir fantaziye ihtiyaç duyuyorsa bunun komşu yada bir arkadaşınız olması çok büyük bir olasılık. Araştırmada kadınların %62’si bu tarz bir fantaziyi düşlerken erkeklerde oran %72 ye kadar çıkıyor.
Peki biraz daha detaya ne dersiniz?
Birkaç tanışma sitesinden alınan verilere göre sitedeki “kadın üyelerden %31’i gerçekten de komşularıyla ilişki yaşamışlar. Bunların %60 ı tek gecelik ilişkiden ibaretken %14’ü birkaç hafta devam etmiş ve %6 sı bir seneden fazla bir zamandır devam etmekte.”
O yüzden tavsiyem, gereksiz kıskançlık yapıp komşuları gözlemek yada sevgilinizin sırtına “benim mülküm” yazılı yapıştırıcılar tutturmak yerine olaya daha samimi bir şekilde yaklaşıp “iletişim” kurmanız.
İlişkinizin bir ömür boyu sürmesi dileğiyle, kendinize ve sevdiğinize iyi bakın.

Written by haydutkedi

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0
8

İnternette Görüp Beğendiğiniz Fotoğrafların Arkasında Bambaşka Mevzuların Döndüğünü Gösteren 8 Kare

19

Bir Pilotun Kokpitinden Çekip Paylaştığı 19 Büyüleyici Fotoğraf