in

Vichy Dercos Neogenic İle Yeni Saç Oluşumu

Bildiğiniz gibi sık seyahat eden biriyim.  Geçen bayramda 45 gün Tayland ve Malezya’daydım. Yılbaşı öncesinden başlayarak 1 ay süreyle de Balkanlar’daydım. Geçen Ay Ürdün’de ve bu satırları yazarken de Hurghada, Mısır’dayım.

Seyahat boyunca farklı iklim şartlarına bağlı kalan ben aynı zamanda iyi ve düzenli bir beslenme alışkanlığı olmayan biriyim. Bunun üzerine bir de vejetaryen ağırlıklı beslenme de eklenince saçlar SOS vermeye başladı.

Kırklı yaşların başında olan biri olarak, buna müdahale etmenin zamanı gelmişti. Saçlarımı seviyorum ve daha fazla dökülmesine engel olmak gerekiyordu.

Önceki yıllarda bir eczacı arkadaşımın önerisiyle Vichy Dercos Aminexil kullanmıştım. Kullanım öncesinde ve sonrasında detaylı saç analizleri yapmıştım ve sonuç memnun ediciydi.

Dermokozmetik markalar, saç dökülmesi önleyici ve dökülen saçları canlandırarak güçlendiren başarılı ürünler piyasa vermek üzere ciddi klinik çalışmalar yürütüyorlar. Bunlardan biri olan Vichy, daha önce kullandığım Dercos serisine “Vichy Dercos Neogenic” adlı yeni dökülme önleyici serum ve şampuan ürününü ekledi.

Bu güne kadar üretilmiş en etkili saç dökülmesini engelleyen ürünü yorumlarıyla göz çarpan ürünü birkaç haftadır kullanıyorum. Ürünün kalıcı etkisinin görülebilmesi için en az 3 ay kullanılması ve beraberinde de aynı ismi taşıyan Vichy Dercos Şampuan kullanılması öneriliyor.

Her gün, duş sonrasında bir Vichy Dercos Neogenic ampulü kullanım şeklinde belirtildiği gibi saçlara uyguluyorum. Neogenic ampullerin özel uygulama aparatı olduğundan kullanılması kolay. Sonrasında ise parmaklarla yumuşak hareketlerle saç derisine masaj yapılması tavsiye ediliyor.

Kokusu ferah ve güzel, saçta herhangi bir yağlanma yapmıyor. Henüz bir saç analizi yaptırmamış olsam da, uzayan saç tellerimin daha sağlıklı olduğu hissi ağır basıyor.

Her bir saç kökünün yeni saç telinin oluşması, uzaması ve ölmesi ile tamamlanan bir döngüsü var. Sonra bir dinlenme süresi geçirdikten sonra ve tekrar yeni saç teli üretimi başlıyor. Hormonlar, genetik faktörler, stres, olumsuz koşullar ve dengesiz beslenme sebepleriyle bu döngü zarar görebiliyor.

Anladığım kadarıyla, Dercos Neogenic, saçın yenilenmesinde, kök hücrelerin düzgün bir şekilde işlevini yerine getirebilmesi için uygun ortam oluşturuyor; uyuyan saç kökleri uyarıp, yeni saç tellerinin sayısı artırıyor, yeni saç oluşumu sağlanıyor. Klinik çalışmalardan 1,700 yeni saç teli çıkardağı gösterilmiş olan Dercos Neogenic ile yeni saç oluşumu artık hayal değil gibi görünüyor.

3 aylık bir kür kullanımın 1700 yeni görülebilir saç teli iddiası ile satışa sunulan Vichy Dercos Neogenic’in, uzun vadede kullandıkça sonuçlarını daha ölçülebilir ve objektif görme şansım olacak.

Vichy Dercos Neogenic kullananlar yorum bırakırlarsa sevinirim. 3 aylık kullanım sonrası benim, Vichy Dercos Neogenic’i özellikle yoğun kullandığım tepe kısımındaki saç dokusunun daha geliştiğini, alın kısmındaki zayeıf saçların güçlendiğini ve yeni saçların çıktığını fark ettim. Kullanıma ara verdikten sonra ise tekrar saç dökülmeleri başladı.

Bu biraz da benim beslenme alışkanlıklarımla ilgili sanırım. Zira et az yediğimden, seyahatlerde olduğumda bu alın kısmındaki açılma artıyor. Vichy’i sürekli kullanmak gerekiyor gibi görünüyor.

Kemal Kaya

instagram @yoldaolmak

Written by Bilmiyomusun

Comments

Leave a Reply

        Bir cevap yazın

        E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

        This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

        Loading…

        0

        Beyin Kimyanızı Kontrol Edin: Dopamin Seviyenizi Yükselterek Strese Son Verecek 6 Yöntem

        Alışılagelmiş Kalıpları Yıkan 12 İlginç Ülke Sınırı