in

Vegan Protestoculardan İllallah Eden Restoran Sahibi Protestocularının Gözü Önünde Et Pişirip Yedi

Kanada’nın Toronto şehrinde av etiyle yaptığı yemekleriyle bilinen ve veganlar ile hayvan hakları savunucuları tarafından sıklıkla protesto edilen bir restoranın sahibi eylemcilere ‘meydan okudu’.

Avcı, toplayıcı ve aynı zamanda şef olan restoran sahibi Michael Hunter, kendi protestosunu gerçekleştirmeye karar vererek, eylemciler dışarıdayken camın öne getirdiği bir geyik bacağını önce temizledi ardından pişirdi ve yedi.

Vegan diyetine büyük saygım var.

Michael Hunter basına verdiği demeçte grubun son üç aydır düzenli olarak restoranının önünde eylemler yaptığını ve kendisine ‘Katil’, ‘Ellerinde kan var’ diye ithamlarda bulunarak, bağırdıklarını belirterek “Ben de kendi protestomu yapmaya karar verdim” dedi. Protestosunun herhangi bir saldırgan amaç taşımadığını söyleyen Hunter “Ete dayalı beslenmeyi teşvik etmeye çalışmıyorum. Vegan diyetine büyük saygım var, çünkü ne kadar zor olduğunu biliyorum” diye ekledi.

Olayın Videosu

Restoranın Veganlar Tarafından Odak Noktası Haline Getirilme Nedeni ise Çalışanlardan Birinin Reklam Tahtasına ‘Av Eti Yeni Lahanadır’ Yazması. ‘Kale’ Adı Verilen Lahana Türü, Ülkede Özellikle Veganlar Arasında Oldukça Popüler.

Hayvanların yaşam hakkının engellendiğini söyleyen aktivistler restoranın zorla beslenerek şişmanlatılan kaz ve ördek ciğeri de servis ettiğini, vegan olmayan kişilerin bile bu konuda kendilerini desteklediklerini vurguladı.

Öte yandan basına açıklama yapan aktivist grubun liderlerinden Marni Ugar, Hunter’a restoranının kapısına “Dikkat. Hayvanların yaşamları onların hakkıdır. Ne şekilde olduğu fark etmeksizin onları öldürmek saldırganca ve adaletsizdir” yazısı asması durumunda protestoları sınırlandıracaklarını bildiren bir elektronik posta gönderdiğini ifade etti. Hunter’ın konu hakkında konuşmak üzere grubu doğadan yiyecek toplama gezisine davet ettiğini belirten Ugar, bu teklife henüz yanıt vermediklerini söyledi.

Kaynak

Written by Bilmiyomusun

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Ekmeğini Topraktan Çıkaran Bir Çiftçiden: Türkiye’de Tarım Nasıl Çökme Noktasına Geldi?

Zorlu Koşullara Karşı Vikingler Gibi Direnin: Sisu Felsefesi