in ,

Sadece Zeki İnsanların Farkına Varabildiği 7 Hayat Gerçeği

1.  Zaman hep sandığınızdan daha çabuk geçecektir. 20’li yaşlardayken 30’lu yaşlar size çok uzak gibi gözükür ancak işin gerçeği şu ki, o yaşlara ulaştığınızda şuan olduğunuz kişiden farklı ya da gençken sandığınız kadar “yaşlı” olmayacaksınız.

2. Güzellik ve maddiyat gibi şeyler geçicidir. Önemli olan kurduğumuz bağlar ve dostluklarımızdır.

3. Yaşınız ilerledikçe siyaset, kitaplar, filmler, müametli bir arkadaştan daha değerli olmadığını anlayacaksınız.

4. Geçmişinizde yaptığınız her hareket öyle ya da  böyle bugününüzü etkileyecektir. Olgunlaştıkça geçmişte yaptığınız eylemlerden gelecekte nasıl bir beklenti içine girmeniz gerektiğini anlayacaksınız. Elma tohumu ekip, armut meyvesi toplamayı bekleyemezsiniz.

5. Geçmişe dönüp baktığınızda yanlış yaptığınız hatalardan çok denemeye cesaret edemediğiniz şeyler için pişmanlık duyacaksınız!

6.Yapmak istediklerinizi hayata geçirmek için hiç bir zaman çok geç değildir. Toplumun size biçtiği kalıplara sıkışıp kalmayın! Örneğin 30 yaşında üniversiteye başlamak utanç duyulacak bir şey değildir. Ya da 40 yaşında kitap okuma alışkanlığı edinmek sizden bir şey eksiltmez, aksine size çok şey kazandırır.

7. Son olarak; Sağlıklı olarak gözlerinizi açtığınız her sabah sizin için şükredecek bir şey var demektir. Aldığımız her nefes varlığımız için bir şükür sebebidir. Şükretmeyi unutmayın.

Kaynak

Written by Bilmiyomusun

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Zeki Ve Başarılı İnsanların Hayat Felsefesi Yaptığı 17 Özellik

Osmanlı Dönemi’nde İdam Edilen Yüzlerce Maymunun İlginç Hikayesi