in

Sadece Japonya’da Görebileceğiniz 8 Garip Şey

Japonya‘ya yolunuz düşerse alıştığınız lezzetlerden farklı yiyeceklerle, akıllı makinelerle ya da şaşırtıcı restoranlara karşılaşırsanız şaşırmayın. Bildiğimiz kalıpları zorlayan yaklaşımlarıyla Japonlar bambaşka bir gezegende yaşıyorlar sanki.

Japonların Sıradışı Gariplikleri

At etli, yılanlı dondurma

Dondurma denildiğinde aklınıza çikolata, limon, çilek kaymak geliyor değil mi! Japonlar’da ise at etli, kömür tozlu, yılanlı, köpekbalıklı ya da peynir aromalı dondurma var. Ne dersiniz?

Ganguro Kafe

1990’lı yılların ortasında genç Japon kızlar arasında yayılan alternatif bir moda akımı olan Ganguro akımı, Tokyo’da aynı isimle açılan Ganguro Kafe’yle yeniden popülerleşti. Bu kafede aşırı uzun tırnaklı, bronz ve çarpıcı renklere sahip makyajlarıyla dikkat çeken çalışanlar var.

Makineden sıcak sıcak yemek

Mikrodalga sistemi ile çalışan bu akıllı makineler, ızgaradan çorba çeşitlerine kadar sayısız yemek seçeneği ile müşterilerine hizmet sunuyor. Üstelik bu makinelerden özel soslar ve diyette olanlar için kalori hesabı yapılmış yiyecekler temin etmek de mümkün. Hayat ne kolay.

Donut kafa

Donut kafa olarak da bilinen bu akımda, insanlar alınlarına saline adı verilen bir solüsyon enjekte ederek şişkin bir görünüm oluşturuyor ve şişkinliğin ortasına bastırarak simit şekli veriyor. Bazıları da kendilerini bu şekilde daha etkileyici bulduklarını söylüyor. Çıldırmış olmalılar.

Hamburger yeme ambalajı

Kadınların ağzını çok fazla açmasının ayıp sayıldığı bir ülke olan Japonya’da, bir firma olaya ticari zeka ile yaklaşıp, rahatça hamburger yemek isteyen kadınlar için ağız bölgesini kapatmak için tasarlanmış. Başarılı.

Mr. Kanso 

Sadece konserve yiyecek servis eden bir restoran olan Mr. Kanso‘ya gelen konuklar yemeklerini raflardan seçerek plastik çatal yardımı ile tüketebiliyor. Sıradışı servis sunan restoran ülkede pek bir popüler.

İnsansı robotlar

Teknolojiye olan düşkünlüğü ile bilinen Japonların neredeyse birebir insan şeklinde üretmeye başardılar. Ürpertici biraz.

Manyak bunlar

Japonya’daki bir fast food restoranı müşteri çekmek için tezgah üzerinde iç çamaşırlarıyla ya da çıplak olarak oturan kadınları kullanıyor. İlk duyduğunuzda kulağa oldukça ilginç gelen bu yöntem, özellikle erkek müşterilerin oldukça beğenisini topluyormuş. Manyak bunlar.

Written by Bilmiyomusun

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Bir Defa Gelinen Hayatta Sabah 8 Akşam 5 Çalışmak

Crooked-Bush-Ormani-Kanada

Hayatınız Boyunca Görebileceğiniz Dünyanın En Tuhaf Ormanları