in

“Rahat Rahat Aldatsınlar” Diye İcat Edilmiş Mobil Uygulamalar

‘Eskiden aldatıldığını anlamak çok zormuş, artık teknoloji var. Telefonunu kurcalarım. Konum isterim, en olmadı görüntülü ararım’ diye düşünüyorsan haklı olduğun kadar gözden kaçırdığın bir hususu hatırlatmakta fayda var. O çok güvendiğin teknoloji seni aldatan sevgilinin de işine yarıyor olabilir.

Bir süredir piyasada olan bazı akıllı telefon uygulamaları sayesinde aldatanların işi çok daha kolay. Telefonunda mesaj ya da fotoğraf gizlemek neredeyse çocuk oyuncağı…


Mesela sevgilinden şüpheleniyorsun, tam da fırsatını bulmuşken telefonu kurcalamaya başladın. İşe ilk olarak nereden başlarsın? Mesajlar mı fotoğraflar mı? 

Maalesef yanlış cevap… 

Doğrusu ‘hesap makinesi’ olacaktı.

Private Photo ile hesap makinesi gibi görünen uygulamanın altında gizli fotoğraflar saklanabiliyor. Ancak fotoğraflara ulaşmadan önce sinsi sevgilinin koyduğu şifreyi de doğru tahmin etmen gerekiyor.

Bir diğer uygulamanın çıkış hikayesi esasen farklı. İş dünyası için geliştirilen Tiger Text, aldatanların iki işine birden yarıyor. Uygulama hem mesajlarını gizleyebiliyor hem de istenmeyen bir kişiden uygunsuz zamanda gelen aramalara karşı koruma sağlıyor. Karşıdaki kişi ‘aradığınız numaraya şu anda ulaşılamıyor’ mesajını dinerken, sevgiliniz sizinle hiçbir şey yokmuş gibi gayet güzel vakit geçiriyor.

Sadece android telefonlarda kullanılabilen başka bir uygulama yüzünden sevgini, tam da mesajlaşırken yakalamışken elinden kaçırabilirsin. Zira Fox Private Message adlı uygulamayı kullanan kişi telefonu salladığı anda tüm mesajları silebiliyor.

Ve son olarak, ‘Nasıl olsa banyoda, dur şunun telefonunu karıştırayım’ diyorsan ava giderken avlanabilirsin, aman dikkat. Oldukça popüler olan Nosy Trap isimli uygulama telefonda yüklüyse, sen mesajları karıştırayım derken ön kamera da o esnada senin fotoğrafını çekiyor olabilir.

(Kaynak: Independent)

Written by Bilmiyomusun

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

6 Maddede Para Avcısı Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

”Arkadaş Bu Diziyi Nasıl Bitirdiler?” Deyip Bitmesini Hiç İstemediğimiz 9 Türk Dizisi