in

Mermilerin Havada Uçuşup Hukuksuzluğun Sınır Tanımadığı 15 Mafya Filmi

kan, nefret, ihtiras, mafya filan. Seviyoruz böyle şeyleri. Her yerde “dünya barışı” desek de vurdulu kırdılı, racn kesmeyip kafa kesen filmlerin yeri ayrıdır biz de. Tabii böyle şeyler sadece filmlerde olsun, amin. Soygunlar olsun, mafya peşine düşsün, dark side’ geçelim diyenler için en güzel 15 mafya filmi.

The Godfather – Baba (IMDB: 9,2/10)

Al Pacino’nun efsane filmlerinden olan Baba filmi, aslında 3 filmden oluşan bir seri film. İlk filmde İtalya’dan Amerika’ya göç etmiş Don Corleone ve ailesinin yokluktan mafya imparatorluğuna gelişi anlatılıyor.

Good Fellas – Sıkı Dostlar (IMDB: 8,7/10)

Üç arkadaş olan Henry, Jimmy ve Tommy bir plan yaparak soyguna kalkışır. Fakat gözü yükseklerde olan iki arkadaş, soyguna katılan diğerlerini öldürür ve mafya dünyası içinde yükselmeye başlarlar. Bu şekildeki bir hayat Henry’yi olumsuz etkiler ve bir şeyler yapması gerektiğini düşünür.

Donnie Brasco – Köstebek (IMDB: 7,8/10)

FBI ajanı olan Joe Pistone, altı yıldır mücevher hırsızlığı yapmaktadır. Tuhaf olan şu ki artık kendisi de oynadığı Donnie Brasco rolüne inanmaya başlar. Ve git gide tüm hayatını değiştirecek bir açmaza doğru gider.

Casino (IMDB: 8,2/10)

Gece hayatı ve kumarhaneleriyle ünlü Los Angeles’ta kumarhane sahibi olan Ace Rothstein, işini düzgün yapan ve diğer kumarhane sahipleri ile arasını iyi tutmaya çalışan biridir. Ancak, yakın arkadaşı Nicky’i işe alınca bu durum değişir ve başarılı iş hayatı tepetaklak olma yoluna girer.

Gangs Of New York – New York Çeteleri (IMDB: 7,5/10)

Amerika’nın yerlilerinden oluşan bir çete ve bu bölgeye sonradan göç etmiş olan İrlandalı Katolikler’den oluşan bir çete arasında şiddetli bir savaş sürer. Bu kanlı savaş sırasında İrlanda çetesinin lideri öldürülür ve oğlu da ölümüne tanık olur. Oğlu Amsterdam Vallon da babasının intikamını almak için harekete geçer.

Once Upon A Time In America – Bir Zamanlar Amerika (IMDB: 8,4/10)

20’lerin New York’unda beraber büyüyen David Noodles Aaronson ve arkadaşları 30’larda gangstar dünyasında fırtına gibi eserler ve zamanla dağılırlar. 60’ların sonunda Aaronson, New York’a geri döner ve geçmişiyle yüzleşir.

Scarface – Yaralı Yüz (IMDB: 8,3/10)

Küba’dan Amerika’ya göç hakkı tanınanlar arasında çok sayıda azılı suçlu da bulunmaktadır. Bunlardan biri de Tony Montana. Miami’ye göç eden Montana, kendini uyuşturucu babalarından Frank Lopez’in kanatları altında bulur.

Dalkomhan Insaeng – Acı Tatlı Hayat (IMDB: 7,7/10)

Seul’da lüks bir otelde müdür olarak çalışan Sun-Woo, patronu tarafından çok sevilmektedir. Sert bir patron olan Kang, herkesten sakladığı sevgilisinin başka bir ilişkisi olup olmadığını öğrenmek Sun-Woo’yu tutar. Kısa süre sonra sevgilisinin ihaneti ortaya çıkınca cezası ölüm olarak biçilir, fakat Sun-Woo buna karşı çıkar.

Pulp Fiction – Ucuz Roman (IMDB: 8,9/10)

Honey Bunny ve Pumpkin, genç ve birbirine aşık küçük bir soyguncudur. Vincent Vega ve Jules ise patronlarına ödemelerini geciktiren kişileri vurmaya giden iki gangsterdır. Bu sırada para karşılığı hile yapmayı reddeden cesur bir boksör de şehirden kaçar. Ve bir şekilde, birbirinden alakasız bu kişiler bir araya gelir.

Lat Sau San Taam – Sert Polis (IMDB: 7,9/10)

En yakın dostu ve ortağını silah kaçakçıları ile yapılan bir çatışmada kaybeden polis Tequila, arkadaşının intikamını almak için Tony isimli gizli bir polisle iş birliği yapar. Acımasız bir adam olan Tony, Hong Kong Triadı’na kiralık katil olarak sızmak ister. Bu sırada iki silah kaçakçısı örgüt birbirine saaş açtığı için içine sızması o kadar da kolay değildir.

Reservoir Dogs – Rezervuar Köpekleri (IMDB: 8,3/10)

Orjinal bir soygun hikayesinin anlatıldığı filmde birbirlerinin isimlerini bile bilmeyen bir grup hırsız soygun için bir araya gelir. Soygunda bir aksaklık yaşanır ve ortalık kan gölüne döner. Bu sırada içlerinden birinin polis casusunun olduğunu da öğrenirler. Bu soygun artık hem fiziksel hem de psikolojik bir savaş haline dönüşür.

City Of God – Tanrı Kent (IMDB: 8,7/10)

Rocket ve Küçük Ze, Rio De Janeiro’nun tehlikeli mahallelerinden Tanrıkent’te yaşamaktadır. Rocket, fotoğrafçı olma hayalleri kurarken; Ze ise acımasız ve hırslıdır. Küçük yaşta planladığı genelev soygunu sırasında insan öldürmenin de tadını alan Ze, 70’lerde tüm mahallenin uyuşturucu kontrolünü ele geçirir.

Drive – Sürücü (IMDB: 7,8/10)

Filme adını veren sürücü; Hollywood’da dublörlük yapan ve geceleri de soygunlara katılan bir sürücüdür. Komşusu Irene’nin hapisteki kocasına yardım etme teklifini kabul etmesiyle hayatı tehlikeli bir hal alır. Artık Los Angeles’ın tehlikeli adamlarının hedef listesindedir.

Carlito’s Way – Carlito’nun Yolu (IMDB: 7,9/10)

Hapisten yeni çıkan Carlito, sevgilisi Gail ile birlikte kendine yeni bir yol çizmek ister. Ancak geçmişi yakasını bırakmaz.

Road To Perdition – Azap Yolu (IMDB: 7,7/10)

Michael Sullivan, 30’ların Amerika’sında İrlanda çetesi için kiralık katil olarak çalışan biridir. Bulaştığı işler yüzünden karısını ve oğlunu kaybeden Sullivan, bundan sonra intikam için yaşar. Hayatta kalan diğer oğlu da onun yanındadır.n kiralık katil olarak çalışan biridir. Bulaştığı işler yüzünden karısını ve oğlunu kaybeden Sullivan, bundan sonra intikam için yaşar. Hayatta kalan diğer oğlu da onun yanındadır.

Written by Bilmiyomusun

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Burcunuzun Gizli Gücünü Biliyor musunuz? Ait Olduğunuz Burca Göre Mistik Gücünüzü Öğrenin

Burcunuza Göre En İyi ve En Kötü Özelliğinizi Söylüyoruz