in ,

Kötü Tecrübe Edinilen Bir İlişki Sonrasındaki Güzel İlişkide Yaşanan 10 Olay

Herşeyin en kötüsünü beklersiniz,

Geçmişteki ilişkiniz zamandan fazlasını götürmüştür. Kimseye hatta kendinize bile güveniniz kalmaz, söylenen yalanlardan dolayı insanlara ve kim bilir, yüzünüze söylenen bu kadar yalanı göremediğiniz için kendinize güveniniz kalmaz. Bir süre “doğru insan” ın olmadığına inanmanız, sürekli savunmada kalmanız sizi hak etmeyen insanların verdiği en büyük zararlardan biridir.

Doğru olmayacak kadar iyi olduğunu düşünürsünüz,

Biten ilişkinin gölgeleri hala üstünüzdedir, ne zaman gerçek yüzünü gösterecek? Yada ne zaman değişecek? Her ne kadar karşınızdaki size tüm samimiyetiyle yaklaşsada gördüğünüzün gerçekliğine inanamazsınız, aslında inanmadığınız karşınızdaki değil geçmişinizdekilerdir.

Paranoya seviyesinde fazla düşünürsünüz,

Her konuda kılı kırk yararsınız, fazla düşünmek sizde zarar seviyesindedir. Geçen her dakika kafanızdaki senaryolara bölüm üstüne bölüm ekler, öyle ki arada arka sokakların jenerik müziğini bile duyabilirsiniz! Aklınızda kurduklarınızı anlattığınız zaman yüzündeki o şaşkın ifade size gereken herşeyi anlatır… Geçmişiniz sizi öyle bir değiştirmiştir ki, düşünce tarzınız ve bakış açınız bile fark etmeden bambaşka bir hal almıştır.

Sürekli kavga beklersiniz,

Sonuçta geçmişteki vazgeçilmeziniz budur, en ufak konularda patlayan tartışmalar. Her ne olursa olsun yükselen sesler, belki hakaretler ve fazlası. Sizin bunları beklerken mantıklı bir şekilde gelen açıklamalar ve çarpılmayan kapılar size insanların sağlıklı ilişkilerde ne kadar rahat ve mutlu olabildiğini gösterir.

Kendinizden uzaklaştırmaya çalışırsınız,

Geçmişiniz size en iyisini hak etmediğinizi defalarca ispatlamıştır, istem dışı bu kadar iyi bir ilişkiyi hak etmediğinizi düşünürsünüz. Aslında olan bu kadar güzel bir ilişkiyi ve insanı kaybetme korkunuzdur. Ne kadar acı çekeceğinizi düşündükçe, ilerlemeden kendinizi sabote etmek istersiniz. Fakat her girişiminizde sizi aksine ikna eden bu kişi, bir süre sonra itmek yerine sarılma istemi yaratır.

Çok fazla özür dilersiniz,

Geçmişteki baskı ve gözünüzde her an kırılabilecek olan yeni ilişkiniz sizi her konuda özür dilemeye iter, her özür geçmişten bir parça acı ve gelecek için kaygı taşırken karşınızdakinin neden bu kadar çok özür dilediğinizi merak etmesin şaşırılacak birşey değildir. Sizi seven o insan da gözünüz ve sesinizdeki korku ve acıyı sezebilir. Muhtemelen size bir sonra öğreteceği şey bunların hiçbirini hak etmediğinizdir ve aklınızdaki “ilişki” modeli yavaş yavaş aldığı hasarları düzeltmeye başlar.

Bensiz çok daha mutlu olur,

Acaba kaç ilişki bu ve benzeri cümlelerle bitmiştir? “Ben seni hak etmiyorum.” Her ne kadar kalbinizdeki sızı size bunu söylemeye itsede yapmayın. Nasıl onun varlığı sizin hayatınızı güzelleştiriyorsa, aynısı onunda içinde geçerli. O kadar acının ardından, sizin fark etmeden güneş gibi parlayan merhametiniz, duyarlılığınız, anlayışınız ve belkide yıllardır kendinizi suçlasanızda insanlara karşı olan önyargı yoksunluğunuz sizi siz yapan çekici özelliklerinizden sadece birkaçı. Katlanılamaz ve sevgiyi hak etmeyen o insanlarda bile sevilecek noktalar bulabildiyseniz, çabaladıysanız ne kadar değerli olduğunuzu anlamaya başlamalısınız.

Kendinizi ispatlamaya çalışırsınız,

Artık güzel bir ilişkinizin olduğuna inandığınız an sevginizi ispat etmeye çalışırsınız, belkide geçmişte aldığınız ders sizi buna itiyordur ama ilişkinizin herhangi bir ispata ihtiyacı yok, sizi seven biri var ve sizde onu seviyorsunuz. Zaten sunduğunuz sevgiyi en içten haliyle sunduğunuza şüphem yok. Her ne kadar geçmişte en iyiniz ona yetmemiş olsa da bunu unutun, sorun sizde değil ondaydı.

Ve sonunda güvenirsiniz,

Artık zamanı gelmiştir, geçmiş içinizde paylaşmanız gereken ağırlaşan bir kütle haline gelmeye başlamıştır. Güçlü olmak sizde bir takıntı haline gelmiş olsa da yada zayıflık saklanması gerek koz verilmemesi gereken birşey gibi görünse bile rahat olun. Hak etmediğiniz o kadar çok şey yaşadınız ve o kadar çok tahammül ettiniz ki bu sizi zaten çevrenizdekilerden çok daha güçlü ve bir o kadar da güzel kıldı. Geçmişte yaşananlar bir bir ortaya döküldüğünde , biraz da korkuyla devam edersiniz bu paylaşıma. Belki beklediğiniz bundan sonra sizi kabullenmeyip bırakıp gitmesi olacaktır, ama her ne düşünürseniz düşünün ona yanınızda olmak için daha fazla neden vermiş olursunuz.

Ve sonunda sevmek neymiş öğrenirsiniz,

Sevginin sizi incitmediğini anlarsınız, sürekli kırılan parçalarınızı toplamanıza gerek kalmaz. Ruhunuzu sıkan kontrol oyunları, kıskandırma yada kıskanmalar olmaz. Kalbinize, size zarar verecek şeylerden yoksundur. Sizi üzmek yada zarar vermek istemez.
Tebrikler! Sonunda sizinde düşündükçe istem dışı gülümsetecek bir ilişkiniz var.

Written by haydutkedi

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Bir Kedi ve Dört Köpekten Oluşan Aileye Katılan Bebek Sonny’nin Harika Fotoğrafları

22

Her Oyuncunun Hayali 22 Muhteşem Oyun Odası