in ,

Kedi Besleyen İnsanların Daha Mutlu Olmasının Altında Yatan 7 Sebep

Kediler, beraber yaşaması bazen zor ama son derece keyifli canlılar. Kedi besleyen insanların, gerek sadece bir kediyle yaşıyor olmalarından dolayı gerekse kedilerden öğrendikleri şeyler veya geliştirdikleri savunma mekanizmalarıyla diğer insanlardan çok daha mutlu oldukları iddia ediyoruz. İşte Kedi besleyen insanların daha mutlu olmasının altında yatan 7 sebep:

1.Mutsuzken asla yalnız değilsinizdir

‘’Kediler insanların ağrıyan yerlerinin üzerine yatarlar’’ diye bir laf dolanıyor, bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey mi bilmiyorum ama gözlemlerim bana bunun doğru olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyor. Hem de bu sadece fiziksel acı için de geçerli değil. Yatağın içinde ağlanırken veya koltukta kendinizi depresif bir ruh haliyle çürümeye almışken bilin bakalım kim geldi. Tabii ki kedi birey. Çünkü kediler, kötü gün dostlarıdır.

2.Evin içinde asla canınız sıkılmaz

Kedilerin türlü gariplikleri ve komiklikleriyle dolu günler geçirirsiniz. Canınızın en sıkkın olduğu anda bile kedi bireyin bir hareketi tüm keyfinizi yerine getirebilir.

3.Reddedilmeye alışkınsınızdır

Kediler(in en azından birçoğu) her an sevgilerini gösteren canlılar değiller. İlgiye ihtiyacınız olduğu bir anda, kedi birey tarafından bir çırpıda reddedilebilirsiniz ve zamanla bu duruma karşı bağışıklık kazanırsınız. Dolayısıyla insan ilişkileri ağının çetin koşulları da sizi daha zor yıpratır.

4.Bağımsızlık duygunuz gelişmiştir

Gerek ev arkadaşı/evlat olarak bir kedi seçmeniz, gerekse bir kediyle yaşıyor olmanız sizin bağımsızlık duygunuzun oldukça geliştiğini söylüyor bize. Bağımsız ruhlu insanlarsa daha kolay mutlu olurlar. Kimseye ihtiyacınız yok! Yanii, kedi dışında…

5.Size tepeden bakılmasına alışkınsınızdır

Hayat zor. Hayat acımasız. Hayat kendini bilmez kötü kalpli bireylerle dolu. Fakat siz, evinizi zaten size sürekli tepeden bakan bir canlıyla paylaşıyorsunuz. (niyeti kötü olmasa da…) İnsanların burnu havada halleri vız gelir tırs gider size. Olmadı siz de bir kapının üzerine çıkar oradan bakarsınız kötü insanlara.

6.Her şeye rağmen gülmeyi bilirsiniz

Yaramaz bir kediyle yaşayanlar bilirler ki gün içerisinde türlü talihsizlik gelebilir başınıza ama siz bunlarla barışık birisiniz her şeye rağmen gülmeyi bilirsiniz.

7.Mutlu olmanın aslında ne kadar kolay olduğunu size her gün gösteren biri vardır

Hayatta gereksiz ne de çok şeyi dert ediyoruz değil mi? Ama kediye baksanıza. Karnı toksa, sıcak bir yerde güvendeyse başlıyor mırlamaya. Bir kedi besliyorsanız hem onu keyifli gördüğünüzde keyiflenir, hem de mutlu olmanın ne kadar kolay olduğunuzu hatırlarsınız.

Written by Bilmiyomusun

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Kadınların Hoşlandıkları Erkek Karşısında İstemsizce Yaptığı 9 Hareket

11

2.Dünya Savaşından İnsanın İçini Acıtan 10 Fotoğraf