in ,

Karşınızdaki İnsanın Gerçek Yüzünü Görmenizi Sağlayacak 13 Psikolojik Hile

1. Bir grupta insan güldüğünde, insanlar içgüdüsel olarak en yakın hissettikleri (veya en yakın hissetmek istedikleri) grup üyelerine bakar.

 

2. Konuşurken insanların ayak hareketleri size ipucu verebilir: Ayaklar uzaklaşma pozisyonunda ise karşınızdaki kişi konuşmayı sonlandırmak istemektedir.

 

3. İlk buluşmanız ise sevgilinizi heyecan verici bir yere götürün. Çünkü sevgiliniz bilinçaltında bu heyecan verici his ile ilişkilendirileceksiniz.

 

4. Biriyle tanıştığınızda göz rengini fark etmeye çalışın. Göz teması kurarak tanıştığınız insanların sizi sevme olasılığı daha yüksektir.

 

5. Müşteri hizmetlerinde çalışıyorsanız, arkanıza bir ayna koyun. Kişinin kendi gerginliğini görüp, pozitif bir yüz haline bürünmesi uzun zaman almayacaktır.

 

6. Eğer ne yaptığınızı biliyorum gibi görünüyorsanız, insanlar etrafınızda toplanma eğilimindedir.

 

7. Stresin pek çok fiziksel etkisi; heyecanlanmanın ve sarhoşluğun fiziksel etkileri ile aynıdır (Hızlı kalp çarpması gibi). Tehditkar durumunuzu yeniden biçimlendirirseniz, stresinizin neşeye dönmesi çok yakındır.

 

8. Bir mülakat ya da röportajdan önce, kendinizi görüşeceğiniz kişinin veya kişilerin eski bir arkadaşı olarak hayal edin. Durumunuzu algılama şekliniz sizin sorumluluğunuzdadır.

 

9. Sürekli olarak “düşünüyorum” ve “inanıyorum” fiillerini yazmayın ya da söylemeyin: Güvensizlik ima eder, huzursuzluk çağrıştırabilir.

 

10. Duygusal ifadeler duygulara neden olmanın bir yoludur. Mutlu hissetmek istiyorsanız, mümkün olduğunca geniş gülümseyin.

 

11. Sakin olabilmek için çok çaba sarf edin. Yüksek bir ses ortaya çıktığında, kişi genellikle öfke içindedir ve davranışlarımız bazen istemeden bunu provoke edebilir.

 

12. Akranlar ve meslektaşlar arasında popüler olmak istiyorsanız; onlarla konuşurken, insanları ilk isimleriyle çağırmaya alışkanlık edinin. 

 

13. Karşınızdaki insanın yaptığı jest ve mimikleri taklit ederek sizden hoşlanmasını sağlayabilirsiniz. Bilinçaltı benzerlikleri sever.

Kaynak

Written by Bilmiyomusun

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Dünyanın En Lüks Ve Konforlu Hapishanesi Otago Cezaevinden 10 Fotoğraf

Aslında Bir Dahi Olduğunuzu Gösteren 5 İşaret