in ,

Kadınların Hoşlandıkları Erkek Karşısında İstemsizce Yaptığı 9 Hareket

Dilin söylemek istemediğini bazen vücut dili söyler. Flört ettiğiniz yahut hoşlandığınız kadının oturuşundan, duruşundan, hareketlerinden, bakışından gerçek hislerini anlayabilirsiniz.

Ve siz kadınlar, dikkat! İstemeden olumlu olumsuz duygularınızı açık edebilirsiniz.

1. Başını sola eğerek dinliyor.

Sabah kahvaltıda ne yediğinizi, bilmem ne hocasının karizmasını nasıl çizdiğinizi, yahut yeni arabanızın 100 km’ye kaç saniyede çıktığını… siz anlatırken o sizi dinlemiyor, içiyor adeta sözlerinizi. Sizi dinlerken, gözlerinizin içine bakarken, başını hafifçe sola eğmesi, söylediklerinize (ama asıl size) çok ilgi duyduğunun işareti.

 

2. Hareketlerinizi taklit ediyor.

Karşısındakiyle ‘yakınlaşmak’ isteyenlerde bazen ‘mimetizm’ denilen bir olay görülür. Farkında olmadan sizin hareketlerinizi taklit eder. Saçınızı kaşırsınız, saçını kaşır. Bacak bacak üstüne atarsınız, bacak bacak üstüne atar. Siz gülersiniz o da güler. Uzmanlar bunun adına yansılama, ikizleme diyorlar. Kendini size yakın hissetmek istediğini gösterir.

 

3. Kollarını göğsünde birleştiriyor.

Sizi dikkatle dinler gibi yapıyor, ama kollarını göğsünde birleştiriyor. Bu kendi içine kapanma hareketi ‘savunmada’ olduğunu, rahat olmadığını gösterir. Aranıza bir ‘bariyer’ koyuyor. Aynı şekilde aranıza çay bardağı, ekmek sepeti gibi eline geçeni koyuyorsa da aynı ihtiyacı duyuyor demektir. Ama aranızdaki eşyaları kaldırıp kenara koyuyorsa, doğru yoldasınız!

 

4. Öne doğru eğiliyor.

Bu, kesin yakınlaşma istediğini gösterir. Karşınızdaki sizinle ve söylediklerinizle ilgileniyorsa, size doğru eğilme eğiliminde olur. Bu (farkında olmadan) kendini öne çıkarma, sizin onu daha iyi görmenize imkan sağlamak içindir. Aksine, arkasına yaslanıyor, koltukta iyice dipte oturuyorsa, aranıza mesafe koyuyor demektir.

 

5. Elini çenesine koyuyor.

Karşınızdaki düşünceli bir tavır takınıyor, elini çenesine koyuyor ve zaman zaman gözlerini sizden kaçırarak başka yöne bakıyor. Sizi hala ölçüyor biçiyor, size ne değer vereceğine karar vermeye çalışıyor demektir. Ve bu hareketiyle size “Beni daha ikna edemedin.” mesajı veriyor. Top sizde. Size ilgi duyabilir; ama ilgisine layık olduğunuzu ispat etmek size düşüyor.

 

6. Size dokunuyor.

Belli belirsiz de olsa eliyle elinize, diziyle dizinize dokunuyor. Bu her zaman hesaplı, bilinçli bir hareket olmayabilir. Yani hemen fantezi yapmaya başlamayın. Ama bu hareketin anlamı çok açıktır: Karşısındakine yakınlaşma arzusu! Mesajı alıp, bu hareketi bilinçli hale dönüştürmek size kalmış! (Dikkat: Bazı insanlar sadece dokunmaktan hoşlanabiliyor, hepsine yeşillenmeyin!)

ilk_bulusma_1_49bca3ee-697b-48f4-a906-b06f48f25279

7. Dikkat, yalan söylüyor!

Yalan söylüyorsa, dikkatinizi dağıtmak için yaptığı bazı bilinçsiz hareketler onu ele verecektir. Konuşurken eliyle ağzını kapatıyorsa, burnuyla, saçlarıyla sürekli oynuyorsa… Yani yüzüne ve başına elini ne kadar çok götürüyorsa, yalan söyleme olasılığı o kadar çok. Yine bir şeylerle oynuyorsa da öyle. Çünkü yalancılar ellerini meşgul etmek isterler.

 

8. Ensesini okşuyor.

Sohbet sırasında, karşınızdaki eliyle ensesini yahut ön kolunu oynuyorsa, yaşadınız. Bu onun “Sizin onu okşadığınızı hayal ettiğini gösterir.” diyor psikologlar. Yani bu bilinçaltından gelen hareketler boşuna yahut tesadüf değil. Aynı uzmanlar, ilişkide zaten bir yere gelinmişse, bu ‘oto-okşamanın’ karşı tarafa “Benimle ilgilen.” mesajı olduğunu da söylüyorlar.

 

9. Göz bebekleri büyüyor.

Bakış, kendi başına bir ‘hareket’ sayılmaz. Ama hislerinizi belli edebilir. Göz bebeğinin büyümesi aslında ışıkla ilgili bir mesele. Işık ne kazar azsa, göz bebekleri o kadar büyür. Ama, pırıl pırıl bir ışıkta da göz bebekleri büyüyebilir. Bu da, büyük bir ‘arzu’ işaretidir. Elinize kolunuza hakim olabilirsiniz belki ama, göz bebeklerine hakim olamazsınız!

Kaynak

Written by Bilmiyomusun

Comments

Leave a Reply
  1. Evet aslında biz kadınlar maalesef bazı hareketlerimizle kendimizi ele veriyoruz, bu elimizde olmayan bir şey. Fakat bunları bilen erkek sayısı az olduğu için bu konuda daha rahatız. Özellikle bunu bilerek belli eden kadınlar da var tabiki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

National Geographic Arşivinden Eski Türkiye Fotoğrafları

Kedi Besleyen İnsanların Daha Mutlu Olmasının Altında Yatan 7 Sebep