in ,

Her Türlü Lüks Aracın “Relay Box” Yöntemi ile 1 Dakikada Çalınabildiğinin Kanıtı

Arabalarınıza güven konusunu bu videodan sonra bir kez daha sorgulayabilirsiniz. Videodaki hırsızlık ve yöntemini Amerikan yapımı bir diziden çok net hatırlıyorum. Ancak bu hırsızlık İngiltere‘de yaşandı. Yıllar boyu “en güvenli araba” dendiğinde kalıplaşmış bir şey olan Mercedes’i söyleriz. Deriz ancak oda bir yere kadar. Çünkü çalınan araç bir C Serisi Mercedes. Güvenlik adına sayabileceğimiz bir çok ekipman var. En başta immobilizer, alarm ve araç takip cihazlarını örnek verebiliriz. İngiltere’de yaşanan bu hırsızlık olayında bahsettiğimiz özelliklerin bir işe yaramadığını açıkça görüyoruz.

Hırsızların Relay Box dediğimiz sinyal toplayıcı bir aletle insanların evlerine giderek araç anahtarının yaydığı sinyalleri topluyorlar. Bazende gözüne kestirdikleri kurbanlarını üşenmeden takip ederek otomobili açmasını bekliyorlar. Belli mesafeden alabildiği sinyalleri makine hafızasında topluyor ve vakti geldiğinde operasyona başlıyorlar. Peki insanoğlu nasıl bir önlem alması gerekiyor? Bence hayal güçlerinin devreye girmesi şart oldu! Mesela ben şöyle bir güvenlik önlemi hayal ettim.

Her yerde olmasa da en azından evimize çektiğimiz araçların alt kısmına yapılacak bir mekanizmayla bulunduğu yere sabitlemek gibi. Zemine hazırlanan bir düzenekle, aracın alt kısmından çıkan mekanizma birleşerek kilit görevinde bulunacak. Fazla mı ileri gittim acaba diye düşünürken bence oldukça sağlıklı olabileceğine kanaat getirdim. Basit mekanizmalar, çağımız teknolojisi karşısında durabilecek pratik çözümlerdir…

Written by Bilmiyomusun

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Evlenmemek İçin Gayet Mantıklı Ve Geçerli 5 Sebep

7

Tarihte İz Bırakmış Başarılı İnsanlardan Bizler İçin 7 Tavsiye