in ,

Hayatımızı Kötüleştiren 10 Büyük Hata

Hepimiz hata yaparız. Ama bunları yapmak hayatımızı ne yazık ki mahvediyor. Bu hataları yapmamak için çaba harcamalıyız. Gelin bu hatalara bir bakalım…

1- Hatalarımızdan ders almamak
Hatalar insanlar içindir. Ama bir farkla her hatadan ders almayı ve tekrar etmemeyi öğrenmeliyiz. En büyük yanılgımız aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemek oluyor ne yazıkki…

2- Hata yapmaktan korkmak
Çoğu insanlar hata yapacağını düşünerek yeni şeylerden uzak duruyor. Ama en büyük hatalardan biri denemekten ve hata yapmaktan korkmaktır aslında

3- Her şeyi çok ciddiye almak
Olaylara tabi ki bir ciddiyetle bakmak gerekir. Ama her şey o kadar ciddi değildir. iki üç yıl önce yaşadığınız olaylara şimdi gülüp geçiyorsunuz. O halde hayatı o kadar ciddiye almayın.

4-Şimdiye odaklanmamak
Yaptığımız en büyük hata geçmiş kaygılar ve gelecek endişeler arasında boğulup durmaktır. Şimdiye odaklandığınızda anın güzelliği size huzur ve mutluluk sağlar.

5- Yanlış insanlara güvenmek
Yaptığımız hataların sebeplerinden biri de yanlış kişiler üzerinden hayal kurmak ve onlara güvenmek oluyor ne yazık ki. Farkına varsakta bu durumun yine de o kişiler yüzünden hayatımızı mahvedebiliyoruz.

6- Kendinizi sürekli suçlamak
Neden kendimizi yargılayıp duruyoruz. Aslında her şey insanlar için… Yaşadığımız olaylar ve verdiğimiz kararlardan sorumluyuz ama bu kendimizi suçlamamız anlamına gelmez. Aksine kendimizi affetmemiz anlamına gelir

7- Özür dilemekten korkmak
Hatalı olduğumuz durumlarda özür dilemekten korkmamalıyız. Pek çok sorunu çözen basit bir özürdür çoğu zaman.

8- Hep haklı hissetmek
Bazen haklı ve bazen haksız oluruz. Ama egomuz bizi yönetiyorsa her konuda kendimizi haklı hissederiz. Bu yaptığımız büyük hatalardan biridir.

9- Yeni şeyler öğrenmeyi red etme
Çoğu insan öğrendiklerini yeterli sayar ve yeni şeyler öğrenmekten korkar. Ama gerçek beceri sürekli öğrenmek ve araştırmaktan geçer.

10- Kin duymak ve ona göre hareket etmek
Bazı insanlar gerçekten kötüdür. Ama hayatınızı bu kötü insanlara ve olaylara kin duyarak geçirirseniz sadece kendinize zarar verirsiniz.

Written by Bilmiyomusun

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Temiz Yürekli Büyük Bir Düşünür; Krishnamurti’den Sevgi Ve Yaşam Üzerine 9 Enfes Söz

Beyin Kimyanızı Kontrol Edin: Dopamin Seviyenizi Yükselterek Strese Son Verecek 6 Yöntem