in , ,

Hayat Kolaylaştıran Günlük Yaşam Hileleri

Evet efendim, bugün sizler için günlük hayatta kullanabileceğiniz ve hayatınızı birazcık daha olsun kolaylaştıracak küçük hileleri derledik. İyi eğlenceler ve aydınlanmalar dileğiyle!

 

Lavaboya sığmayan kova ve benzeri aparatlar için güzel bir yöntem.

 

Kulaklık ve kablolarının birbirine dolanmasına son verebileceğiniz ve aynı zamanda marketten vs den arta kalan tutturaç ve etiket benzeri malzemeleri israf etmenizi önleyen hoş bir uygulama

 

Köşesi boş kalan sandviçleriniz, tostlarınız mı var? Çözüm basit, mutlu sona ulaşmak için  resimdeki gibi 2 parçayı ortadan bölüp birbirine ters bir şekilde yerleştiriyorsunuz.

 

Dünden kalan yemeği mikrodalgaya atıp ısıttınız ama bir kısmı soğuk, diğer kısmı sıcak mı kaldı? Resimdeki gibi ortada küçük bir boşluk açın ve o şekilde ısıtın, sorun kendiliğinden çözülecektir.

 

 

Yine mikrodalga ve yine biz. Bu sefer ise birden fazla ısıtmamız gereken yemek ve tek ısıtmalık sabrımız var. Çözümü ise bu kadar basit.

 

Fastfood özellikle çalışan ve öğrenci tayfasının vazgeçilmezlerinden biri, çoğu zaman sos savaşlarına konu olan bu etkinlikte sos kaplarını resimdeki gibi genişletirseniz hem yemesi kolaylaşır, hemde dibinde kalan sos miktarı azalır.

 

Telefondan müzik dinlemek istiyorsunuz ama ses istediğinizden bir tık daha mı az? Çözüm size bir plastik bardak kadar yakın.

 

 

Kek yada kurabiyelerinizin biraz daha taze kalmasını istiyorsanız üzerine bir dilim ekmek koyuyorsunuz. Tabi benim gibi kek-pasta-kurabiye canavarı iseniz bu maddeyi atlayabilirsiniz.

 

 

Yahu kafede oturmuşuz siparişimizi vermişiz. Garson kutu meşrubatın yanında bardak yerine pipet getirdi, ne yaparsınız? İçmeye çalışırken sağa sola kaçan pipetin ve onu kovalayan ağzınızın ne kadar komik bir sahneye yol açacağını düşünüyorsanız bu yöntem sizin için. Kapağı komple kırmak yerine sağa doğru yaslayıp pipeti sıkıştırın.

 

 

Sıcak yaz aylarının vazgeçilmezi soğuk meşrubatlar. Ve bizde bir dal tadalım diye vızırdaşan böcekler… Küçük kap keklerinizin altlıklarını delip tersten bardağın üstüne kapıyorsunuz, pipete kamikaze yapıp kıvrak bir şekilde dibe inmeye başaran bir sinek olmadığı sürece içeceğiniz güvende. Bunu başaran olursa da bize resmini yollayın bir sonraki içeceğinizi biz ısmarlayalım.

 

 

Ekmeğiniz keserken ezildikçe eziliyor mu? Ters çevirip kesin sorun çözülsün.

 

 

Yine yaklaşan yaz için küçük bir tavsiye verelim. Buzlu kahveyi sevenimiz çoktur ama kimse kahvenin içine lap diye atılıp sulandırılmasını istemez. O yüzden kahveyi küp şekilde dondurup sorunu çözebilirsiniz.

 

Poşetlerin daha az yer kaplaması için üçgen şeklinde katlanıp konması.

 

 

Paketlerin ağzını düğümlemek yerine kullanılabilecek alternatif bir yol. Pet şişelerin tepe kısımlarını kesip resimdeki gibi paketlerle birleştirin.

 

 

Dondurmayı dondurucuya atmadan çıtçıt poşete koyuyoruz, bu hem dondurmanın katılaşmasını engelliyor hemde çıkartırken elimizin şekilden şekle girmesini önlüyor.

 

 

 

Written by haydutkedi

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Beyin Yakan Yeni Dolandırıcılık Yöntemi

18

Bakarken Bile İçinizi Daraltabilecek Saç Kesimleri