in ,

Greenfell Kulesi Faciasında Ramazan Hayat Kurtardı!

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de bulunan Greenfell adlı kulede çıkan yangın kısa sürede facia dönüştü ve 24 katlı ve 120 dairesi olan kulenin sabah saat 1.15 civarlarında yanmaya başladığı belirtildi. Ve belki inanması zor gelecek ama koca bina 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamen alevle kaplandı.

 

İçinde 700’den fazla insan olduğu tahmin edilen kulede şu anda 17 ölünün olduğu ve rakamın yüze kadar çıkabileceği söyleniyor. Felaketin daha da büyümesini engelleyen ise kulede yaşayan müslümanlar oldu. Ramazan sebebiyle sahur için ayakta olan kule sakinleri yangını fark edip kendi canlarını kurtaracaklarına kapı kapı dolaşıp insanları uyarmaya ve dışarı çıkmalarına yardımcı olmaya çalıştılar. Birçok ailenin yangın alarmının sesinin az olmasından dolayı duymadığı ve felaketten bihaber olduğu yangında sahuru bekleyen insanlar olmasaydı sonuç ne olurdu diye düşünüp irkilmemek elde değil.

Kısa bir süre içinde 50 itfaiye aracının ve helikopterlerin müdahale ettiği yangın sabaha karşı anca söndürülse de, yüzlerce kişiye ev sahipliği yapan bu devasa kuleden geriye pekte bir şey kalmadı. Sebebi araştırılan yangında birçok sorumlunun canı yanacak gibi gözükse de giden canları geri getirebilmek mümkün değil…

 

 

Günümüz dünyasında müslümanlığın genelde terörle ilişkilendirildiği bu dönemde umarım bu küçük gelişme ortamı biraz yumuşatır ve Avrupa, Amerika gibi müslümanlığın azınlık olduğu bölgelerde insanların yaşamları biraz daha kolaylaşır.

Written by haydutkedi

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0
10

Yabancı Film Ve Dizilerden Beyin Yakan 10 Çeviri

14

“Haydaa” Diyeceğiniz 15 Eski Reklam