in

Gezegenimiz Biz Olmadan Nasıl Görünürdü

Günümüz modern gözlemleri ve kıyamete hazırlanma senaryoları oldukça sıklaşmaya başladı. Yüzyıllardır insanlık dünyanın sonunun nasıl olacağını kestirmeye çalışıyor. 2012 yılından beri bir çok insan “Eğer biz olmasaydık gezegenimiz nasıl olurdu?” diye düşünmeye başladı. Kıyamet kopmadığına göre böyle bir duruma en yakın olan şeyleri, yani terkedilmiş ve doğanın geri aldığı ilginç modern kalıntıları inceleyelim.

Terkedilmiş İlginç Yerler

Terk edilmiş mil @ Sorrento, Italya

Terkedilmiş Köyler @ Güney İtalya

Glenwood/Yonkers Power Station, New York

Chatillon Araba Mezarlığı @ Belçika

Su Altı Şehri @ Shicheng, Çin

Terkedilmiş metro @ Cincinnati

Terkedilmiş Ukrayna şehri Prypiat

Terkedilmiş hapishane @Atlanta

Terkedilmiş 1,200 yıllık Budist Tapınağı Angkor Wat

Terkedilmiş Tanklar

Kimse yanlış anlamasın, bir an önce dünyanın sonu gelsin diye bekleyenlerden biri değilim. Sadece basit bir şekilde demek istediğim bu tarz senaryolara hemen inanmamak ve biraz düşünerek yaklaşmak. Çünkü filmler, oyunlar, internet, kitaplar ve diğer bilgi kaynakları sıklıkla çok yanlış bilgiler veriyor ve sizin de bu yanlış bilgilere kapılmamanız gerek.

Günümüz modern gözlemleri ve kıyamete hazırlanma senaryoları oldukça sıklaşmaya başladı. Yüzyıllardır insanlık dünyanın sonunun nasıl olacağını kestirmeye çalışıyor. Biraz araştırma ile bu devasa listeye ulaşıp göz atabilirsiniz ancak her ne hikmetse bu öngörülen sonlar sürekli olarak ileri bir tarihe ertelenip duruyor. Neden?

Eminim 21 Aralık 2012 muhabbetini hatırlıyorsunuzdur değil mi? Milyonlarca insan dünyanın sonunun geleceğine inanmıştı. Bir çok akıllı firma insanların bu cehaletlerinden çok büyük paralar kazandılar. Tüm dünya popülasyonuna kıyasla sadece çok az insan Maya Medeniyeti ile ilgili araştırma yaptı. Bu “olay” bana dünyada gerçekten akıl sağlığı yetersiz olan bi çok insan olduğunun açık kanıtı gibi geliyor.

Written by Bilmiyomusun

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0
Santorini-En-Guzel-Sehirler

Ölmeden Avrupa’da En Az Bir Defa Yapmanız Gereken 15 Şey

Hayatınıza Macera Katacak 20 Öneri