in ,

Felçli Köpeğine Evladı Gibi Bakıp Elleriyle Besleyen Ayşe Teyze

Sevgi öyle bir şey ki tür, cins, dil, ırk tanımıyor. İşte gerçek sevgi de böyle başlıyor. Kalbi iyi olan insanları da çağımızın “pelerinsiz kahramanları” yapan da tam da bu. Ayten Oktay isimli kadının felçli köpeğe nasıl gözü gibi baktığını görünce o tertemiz kalbine hayran olacaksınız. İşte Ayten Oktay ve Pamuk’un hikayesi

Ayten Oktay, Zonguldak’ın Musabeyli köyünde yaşayan bir kadın. 1 yıl önce doğum yapan bir sokak köpeği ve onun 9 yavrusuna bakmaya başlıyor.

Oktay, 9 yavrunun bakımını karşılayamadığı için 8’ini barınağa göndermek zorunda kalsa da çocuklarının çok sevdiği köpeklerden birini sahiplenmeye karar veriyor.

“Geçen yıl evimiz arka tarafından sokak köpeği doğum yapmıştı. 9 tane yavrusu olmuştu. 3 ay boyunca anneleri ile birlikte 9 yavru köpeğe evimin garajında baktım. Sonra bakmakta zorlanınca 8 tanesini  Alaplı Belediyesi hayvan barınma evine gönderdik” diye anlatıyor Ayten Oktay yaşananları.

Pamuk isimli köpek, 3 aylıkken ön ayakları felç geçiriyor. Veterinerlerin yaşamaz dediği Pamuk’a Ayten Oktay, gözü gibi bakmaya başlıyor.

Ayten, “Pamuk ismini verdiğimiz yavru köpek 3 aylıkken ön ayakları felç oldu. Veterinere götürdüğümde fazla yaşamayacağını söylediler. Bende eve getirerek kendi imkanlarımla köpeğe bakmaya başladım. Onu her gün yürütmeye çalıştım. Ona bütün sevgimi göstererek 1 yıldır yaşatıyorum” diyor.Evinin garajında Pamuk’a yer yapan Oktay, sıcak havalarda onu dışarı çıkarıyor. Her gün ona kaşıkla süt içiriyor

Yaz aylarında Pamuk’un vucüdunda yaralar olduğunu söyleyen Oktay, onları temizlediğini ve günde 3 kez onu yürütmeye çalıştığını söylüyor.

Ayten Oktay’ın tek istediği köpeğinin tekrar ayağa kalması ve iyi olması

Musabeyli Köyü Muhtarı Cengiz Duman, Oktay’ın felçli köpeğe 1 yıldır annelik yaptığını belirterek, “1 yıldır köpeğin her türlü ihtiyacını görüyor. Ona bir nevi annelik yapıyor. Felci köpeğin bir an önce ayağa kalkmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Written by Bilmiyomusun

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Einstein’ın Dünyadaki Nüfusun Sadece %2’sinin Çözebileceğine İnandığı “Balık Kime Ait” Bulmacası ve Çözümü

Burçların En Güvenilir Özellikleri