in

Erkekler Kadınlara Göre Neden Daha Az Yaşar? Kanıt Niteliğinde 15 Fotoğraf

0

Bilimsel açıklamalara göre erkeklerin kadınlara göre ömürlerinin daha kısa olduğu kanıtlandı. Bunu kadın dırdırı yedi bitirdi bizleri diyerek yorumlamayalım beyler rica ediyorum.

Bende biraz araştırdım durumu. Gördüğüm kareler karşısında onayladım diyebilirim. Aslında bu sonucun böyle olmasındaki tek neden sizlersiniz maalesef beyler. Dokuz canlı gibi bir işi yaparken önlem almamanız. İhmalsizlikler üzerine tüm aksilikleri üzerinize çekmenizden kaynaklanıyor. Kaynak demişken bunun ile alakalı bir örnek vermek istiyorum. Kaynak makinesiyle çalışırken kaynak gözlüğü takmayıp plastik bidonu delip onu gözlük olarak kullanmanız bizleri şaşkına çeviriyor. Başka bir örnekte, uzun bir duvarı boyarken o iki duvar arasında merdivenin dengesini sağlayamamanız. Ki yürüyen merdivenlerle imtihanlarınızı söylemiyorum bile. Sakarlık desem değil, cesaret desem hiç değil! Kabul edin beyler bunlar hep sizin ihmalsizlikleriniz.

Erkekler kadınlara göre neden daha az yaşıyor? Tabii bu söylediklerim biraz işin esprisi. Çünkü erkeklerin çalışma standartları genel olarak kadınlarla aynı değil. Yani şunu demek istiyorum. Kadında şoförlük yapabilir, ağır işlerde çalışabilir. Ancak bunlara benzer işlerde genellikle erkekler çalışıyor. Belki de sen kadınsın çalışamazsın, o iş ağır sana göre değil! Gibi sözler söylenilmese kadın – erkek arasında tamamen eşitlik sağlanabilir diye düşünüyorum. Bu işlerden birkaçına örnek vermek istiyorum; kömür madenlerinde çalışmaları, toprağı ekip biçmeleri, uzun yollarda saatlerde uykusuz araç kullanmaları. Tabii bunlar erkeklerin vücutlarına ekstra yüklenmelerine neden oluyor. Ancak kadınlar biraz konuşmayı sevdikleri için eşlerinin yada erkek arkadaşlarının başlarının etlerini yiyebiliyorlar. Sanırım bu konuda hemfikiriz. Ama ne olursa olsun kadınların dırdırı erkeklerin ihmalsizliklerinden dolayı başlarına gelenlere etken değil!

Evet, gelelim sizler için hazırlamış olduğum bu galerime. Erkekler kadınlara göre neden daha az yaşıyor? Bu kareleri gördüğünüz zaman sorunun kadınlarda değil, tamamen erkeklerin ihmalsizlikleri üzerine olduğunu anlayacaksınız. İşte karşısınız o fotoğraflar:

Written by Bilmiyomusun

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Pizzayı Türk Milletine Nasıl Yedirdiler?

12

ODTÜ Mezuniyetinden Yaratıcılıklarıyla Dikkat Çeken 12 Pankart