in

Dünyada İlginç Görüntüleriyle Canlılara Benzeyen İnanılmaz Yerler

Doğal güzellikleriyle aklınızı başınızdan alan inanılmaz yerlerin kuşbakışı görünüşünü merak ettiniz mi? Etmediyseniz de sorun yok çünkü biz sizin yerinize merak edip, çarpıcı bir liste oluşturduk.

Tepeden bakıldığında ya da içerisinde yer alan doğal oluşum ve bitkiler sayesinde büyüleyici görüntüler oluşturan bu yerler, sizi de etkisi altına alabilir. İşte dünyada ilginç görüntüleriyle canlılara benzeyen o inanılmaz yerlerden bazıları.

1. Dolphin Island, İtalya

İtalya’da şekli yüzünden Dolphin Island (Yunus Adası) ismiyle anılan bu ada parçasının gerçek ismi Sirenuse Adası. Günümüzde jet sosyetenin gözdesi haline gelen ada, Antik Çağlardan bu yana sayısız medeniyete ev sahipliği yapmasıyla da ünlü.

2. Devrent Vadisi, Kapadokya

Birbirinden ilginç kaya oluşumlarına ev sahipliği yapan Kapadokya’da, Hayal Vadisi ya da Perili Vadi olarak da bilinen Devrent Vadisi‘ne gittiğinizde, kaplumbağa, deve, fok balığı ve at gibi birçok hayvana benzeyen peri bacalarını görebilirsiniz.

3. Isabela Adası, Galapagos

Isabela Adası, nefes kesen manzaraları ve zengin doğal yaşamıyla araştırmacıların gözde rotalarından biri ama adayı ünlü yapan tek özellik bu değil. Zira Isabela’nın uzaydan çekilen fotoğraflarında şeklinin kocaman bir denizatına benzediği ortaya çıktı.

4. Sentinels Of The Arctic, Finlandiya

-40 dereceyi bulan soğuk hava karşısında çaresiz kalan ağaçlar, kar ve buz tabakalarıyla kaplanınca, ortaya ilginç görüntüler çıkması da kaçınılmaz. Sentinels of the Arctic olarak anılan bu bölgedeki ağaçları nöbetçi askerlere ve çeşitli insan figürlerine benzetenler var.

5. Elephant Rock, Heimaey Adası, Güney İzlanda

Vestmannaeyjar Takım Adaları arasındaki en büyük ada olan Heimaey Adası’nı popüler hale getiren en önemli yerlerden biri Elephant Rock (Fil Kayası). Hortumunu suya sokan bir file benzediği için bu isimle anılan kaya parçası, oldukça etkileyici bir görüntüye sahip.

Siz de çarpıcı görüntüleriyle de öne çıkan bu inanılmaz yerleri ziyaret edip, keşfedilmemiş noktalarını bulmak istemez misiniz?

Written by Bilmiyomusun

Comments

Leave a Reply
  1. Doğal güzellikler insanı büyülüyor sanki yamaç pareşütü ile deneyimlediğim yerler baya zevkli ve harika idi ama çoğu yeri kuşbakışı görmek isterdim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Hollanda’nın Geleceğin Ülkesi Olduğunu Gösteren 7 Şey