in

Burcunuza Göre En İyi ve En Kötü Özelliğinizi Söylüyoruz

Burcumuz bize genel itibarıyla kişiliğimiz ve davranışlarımıza dair birçok bilgi verebilir. Aslında tüm alışkanlıklarımız ve niteliklerimiz, astroloji sayesinde belirli bir şekilde tanımlanabilir. Bu da, hem kendimizi anlamaya hem de etrafımızdaki insanların burçlarını göz önünde bulundurarak onları daha iyi tanımamıza fırsat tanır. Burç yorumlarında gördüğümüz iyimser tutumunun aksine, aslında her bir burçla ilişkili olan iyi/kötü, çekici/itici özellikler vardır.

İnsanlarla daha aynı ortama girmeden, bir şeyler paylaşmadan önce haklarında bir fikir sahibi olmak ve özellikle de neye nasıl tepki vereceklerini tahmin edebilmek her zaman çok eğlenceli oluyor! Aklınızda bulunsun, burçların özelliklerini bilmeniz, bu tahminlerinizi daha da eğlenceli hale getirecektir.  Bakalım 12 burcu mutlu edip sinirlendiren durumlar, iyi ve kötü özellikleri hangileriymiş…

KOÇ BURCU

 

İyi özellikleri: Koç burcunun iyimser bir doğası vardır. Yaşam görüşleri tam anlamıyla şu örnekle canlanabilir:  bir dakika önce işleri çok ters gitse de, bulutların ardından açan güneşle doğan bir sabah, her şeyi unutturacak kadar memnun etmeye yeter onları… Bazen inanılmaz bir şekilde iyimser olabilirler mesela, hayatları ayaklarının altından kayıp gitse de, onları bir köşede oturmuş, her şeyi yoluna koyacak müthiş planlarına sırtlarını dayamış bir biçimde kahvelerini yudumlarken görebilirsiniz. Bu özellikleri de onları birer ilham kaynağı yapar.

Kötü özellikleri: saman alevi gibi olan öfkeli yapıları vardır ki sormayın gitsin! Olumsuzlukları olabildiğince kendilerinden uzak tutmaya çalışsalar da, sınırları aşıldı mı,karşılarındakine şimdiye kadar gördükleri arasından en şiddetli öfke patlamasını gösterebilirler. Genellikle iyimser insanlar olmalarına karşın, onların nazarında yanlış giden ne varsa kolay kolay düzelmez.

BOĞA BURCU

 

İyi özellikleri: Boğa burçları sadakatlidir. Birine yanında olacaklarına dair bir söz verdilerse, asla sözlerinden dönmeyecek ve bırakmayacak kadar sadakatli olurlar. Dolayısıyla, bu yönleriyle hayatta karşılaşabileceğiniz en sadık insanlar boğa burçlarından çıkabilir. Sözden dönmek onların tanımadığı bir seçenektir. Çok büyük bir öz-saygıları olmasına rağmen, onlara yapılan yanlışları farketmeleri için birkaç kez bu yanlışların tekrarlanması gerekebilir. Sonunda sadakatlerini hak etmeyen insanları bırakabilirler.

Kötü özellikleri: Kendilerine ve rahatlarına çok düşkündürler. Kendileri için sonsuz zaman harcayabilirler. Sosyalleşmeyi de severler ama, asla kendi kendilerine verdikleri randevular pahasına değil… bu yüzden bir boğayı rahatsız etmeden önce bir kez daha düşünün deriz. Çünkü onlar kendi kendileriyle çok mutludurlar.

İKİZLER BURCU

 

İyi özellikleri: eğlenceli ne varsa oradan ikizler burcu çıkar! Yer ve zaman farketmeksizin, ikizler burçlarını düğüne, kınaya, partilere ve çılgın organizasyonlara davet edebilirsiniz. Önemli bir gerekçeleri olmadan da asla “hayır” cevabını almazsınız ikizler burçlarından. Enerjik ve hevesli yanları, onlara yaşam neşesi veren özellikleridir. Sadece eğlenceli organizasyonlarda değil, herhangi bir macera dolu etkinlikte de boy göstereceklerdir. İçlerine kapanmak pek tarzları değildir.

Kötü özellikleri: dedikodu yapmak, ikizlerin en kötü özelliklerindendir. Enerjilerini harcayamadıkları ve kötü geçen bir günde, bazı söylentiler çıkarıp sevmedikleri insanlar hakkında fena halde konuşabilirler. Böyle zamanlarda, diğer insanlar da onların iki yüzlü olduklarını düşünebilir. Bazı ikizler burçları, önceden çıkarmış oldukları söylentiler yüzlerine vurulduğunda kaba tepkiler verebilir; hatta dedikodusu geçen kişinin adını dahi bilmediklerini söyleyip karşı karşıya kaldıkları durumu inkar edebilirler. Bu çok kötü bir özellik ancak her burçtan iyi ve kötü özelliklere sahip insan çıkabildiği gibi, ikizler burçlarının da çok iyi kalpli olanları vardır. İyi kalpli ikizler burçları bu durumu kontrol altında tutmayı becerirler.

YENGEÇ BURCU

 

İyi özellikleri: yengeç burçları o kadar ilgilidirler ki, gösterdikleri ilgi ve alakada bir anne sevgisi ve şefkatini hissedebilirsiniz. Bir yengeç burcu tarafından ilgi görmedikçe, gerçek ilgiyi ve korunaklı sevgiyi hissettim demeyin! Yürekleri o kadar yumuşak ve hassastır ki, iyi ve kötü zamanlarda kapıları sizin için sonuna kadar açıktır. Belki de, bu bir burca dair en iyi özelliktir.

Kötü özellikleri: normal bir insandan çok daha fazla duygusaldırlar. Gayet tabii, birinin duygu yoğunluğu yaşaması ve duygusal olmasında yanlış herhangi bir durum yok, ancak bu duygusallık, başa çıkılamayacak bir hal aldığında oldukça sinir bozucu olabilir. Üzgün olduklarında, karşılarındaki insanları rahatsız ve huzursuz hissettirebilirler. Üzgün halleri içler acısı olsa da, neşeli halleri içten ve sıcak bir kahkaha gibidir.

ASLAN BURCU

 

İyi özellikleri: doğuştan karizmatik bir yapıya sahiptir aslan burçları. Son derece arkadaş canlısı olmakla birlikte, herhangi biriyle sohbet etmeye her zaman açıktırlar. Bu özelliklerinden dolayı dışarıdan tehlikeye açık görünseler de, sırlarını ne zaman paylaşmamaları gerektiğini bilirler.  Hangi insanla, hangi konu hakkında sohbet etmesi gerektiğini bilecek kadar algıları ve hisleri kuvvetlidir.

Kötü özellikleri: dürtülerini kontrol etmekte yetersiz olabilirler. Her ortamda istenebilecek eğlenceli yapılarına karşın, dürtüsel yapılarını kontrol ederken zorluk çekebilirler. Beyinleri bir kere sinyali verdi mi, hiç kimse onları durduramaz. Bazen başlarını ciddi belalara sokabilirler.

BAŞAK BURCU

 

İyi özellikleri: neredeyse her konuda yeteneklidirler. Onlara matematik, sanat, tıp veya müzik alanlarına dair hangi materyali verirseniz verin, size eşsiz bir eser sunabilirler. Başaklar, çoğu zaman dahi yanlarını fark edemezler, farkettiklerinde ise, doğru oranda verdikleri ilgi ve sarf ettikleri çabayla birlikte, bu hayatta isteyip de üstesinden gelemeyecekleri iş neredeyse yoktur.

Kötü özellikleri: gördükleri her şeyi eleştirebilirler. Her şeyi yargılayabilir ve hatta gereğinden fazla, iyi ve kötü yanlarını kıyaslayabilirler bu da onları çok yargılayıcı bir yapıya sokar. Sanmayın ki kendilerini yargılayıp, eleştirmiyorlar… Kendi kendilerine karşı da, son derece eleştireldirler ve kendileriyle ilgili hiçbir şeyden neredeyse hiç tatmin olmazlar. Bu alışkanlıkları dışarıdan çok sinir bozucu algılanmasa da, insanlarla iyi ilişkiler kurmalarına engel olabilir.

TERAZİ BURCU

 

İyi özellikleri: hayatın her alanında adalet ve dengeyi sağlamayı bilirler. Sürekli bir jüri üyesi gibi davrandıklarını düşünmeyin; onlar bir seçim yapmaları gerektiğinde, mutlaka bütünün hayrına, herkesin mutluluğu adına bir seçim yapacaklardır. Bu düşünceli alışkanlıkları, onları oldukça sevimli gösterir. Özellikle de, kalbi kırık kimse olmasın diye gösterdikleri çaba takdire şayandır.

Kötü özellikleri: kafalarında o kadar iyi- kötü muhakemesi yaparlar ki, çoğu zaman bir karara ve sonuca varmaları imkansızlaşır. Bir karara varmaları çok uzun zaman aldığından, başkalarına danışmadan kendi kararlarıyla hareket edemeyebilirler. Kendi kararsızlıklarından dolayı başkalarının fikrini almaya ihtiyaç duyarlar.

AKREP BURCU

 

İyi özellikleri: çok tutkulu bir yapıya sahiptir akrep burçları. Hayatta her alanda tutkulu ve istekli olabilirler; iş ve kariyer alanları, aşk ve yatak odasında bile. Akrep burçları enerjik yapılarıyla bilinirler ve başladıkları işi, içlerine sinen sonuca varmadan asla bırakmazlar. Bu anlamda, kararlı yapılarından vazgeçmezler. Bir akrep burcuyla birlikteyseniz, bu kaliteli yapılarının birçok insan tarafından çoğu kez takdir edildiğine şahit olmuşsunuzdur. Ayrıca onlarla, aşk ve tutkuyu sonuna kadar yaşayabileceğinizi bilirsiniz.

Kötü özellikleri: ortada bir sebep yokken karamsar olabilirler. Bir an onu arkadaşlarıyla şakalaşırken bulabilir, sonra birden birilerine bağırırken görebilirsiniz- ruh halleri değişir. Tabii, bu özellikleri akrep burçlarının tutkulu ve iyi yapılarına gölge düşürmez, sevdikleri tarafından ilgi alaka gördükleri an kendilerini toparlayacaklardır. Akrepler, algıları açık ve dikkati olağanüstü insanlardır.

YAY BURCU

 

İyi özellikleri: bağımsız ve özgür ruhlarıyla bilinir yay burçları. Kendi kendileriyle kalmaktan keyif duyarlar. İlişkide dahi, yay burçları göbek bağı kopmamış ikizler gibi bağımlı olmayı sevmezler, çok yakın ilişkiler kurmalarını engelleyen bağımsız yapıları vardır onların. Erken yaşta, kendi kendilerine kalmayı öğrenebilirler ve hiç kimsenin ilgisine ihtiyaç duymadıkları zamanlar da olur. Aşka ve flörte düşkündürler ancak, sıkı sıkıya değil.

Kötü özellikleri: aşk konusunda partnerlerine çok ilgisiz davranabilirler. Partnerlerini övmeyi ve takdir etmeyi çok tercih etmezler. Duygularını, kelimelerle ifade etmekte iyi değillerdir ve hatta bazen göstermeyi de beceremezler. Yapılarından dolayı, çok isteseler bile duygusal tecrübelere kendilerini bırakıp keyif alamazlar. İlişkide, ifade yetersizliği sorunu yaşarlar.

OĞLAK BURCU

 

İyi özellikleri: iddialı ve hırslı yapıları vardır. Onlardan nefret eden insanları önemsemeyen, kendi yollarına bakan çok çalışkan insanlardır oğlak burçları. Tüm engelleri aşabilecek, kaybetmekten korkmayıp, dağları aşabilecek güce sahiptirler. Becerileri eşsizdir ve kararlı yapılarına kurşun işlemez. Oğlak burçları genellikle çok başarılı insanlardır. Eğer başarılı değillerse bile, her zaman başarılı olmak için çabalarlar.

Kötü özellikleri: oğlaklar, insanlara karşı çok soğuk ve duygusuz olabilirler. Gerçekte tam anlamıyla böyle olmasa da, durumu böyle göstermeyi severler. Dostça bir konuşma sırasında ilgilerini kaybettiklerinde oldukça soğuk bir tavır sergileyebilir, sizi de konuşurken bir hata yapıp yapmadığınız konusunda şüpheye sokabilirler. Yine de, oğlaklar doğru ilgi ve değer gördüklerinde çok tatlı olurlar.

KOVA BURCU

 

İyi özellikleri: insani değerleri gelişmiş duyarlı insanlardır. Yoksullara yardım etmek ve ihtiyaç sahipleri için uğraşmak onların görevidir adeta. Kova burçları, doğaya karşı sevgi ve ilgi beslerler ve ellerinden geldiğince doğaya faydalı işler yapmaya çalışırlar. Sadece hayırseverlik değil, duygusal anlamda da destek için insanların yanında olurlar. Bu yardımsever yapıları,  sosyal çevreleri ve hayatları konusunda oldukça ilgili olan kova burçlarını sohbet etmeye açık kılar.

Kötü özellikleri: inatçı yapılarıyla dikkat çekerler. Arkadaş konusunda çok seçici olabilir ve iyi ilişkiler kurma aşamasında öncelikle uzak bir tavır sergileyebilirler. Sosyal çevrelerinin olabileceğinin en iyisi olmasını diledikleri için, arkadaş seçimi konusunda seçici davranırlar. Kaliteli insan arayışlarını açık tutarlar.

BALIK BURCU

 

İyi özellikleri: hayal gücü ve sanatsal becerileri gelişmiştir. Onlara bir kalem ve çalışmaları için yeterli zamanı verdiğinizde,  içinde anlamı bulabilmek için iki kere düşüneceğiniz muhteşem bir eser ortaya koyabilirler. Zaman zaman dahiyane fikirlerle ortaya çıkabilirler. Sanatla çok haşır neşirdirler. Estetik açıdan zengin buldukları bir parçayı almaktan kendilerini alıkoymazlar.

Kötü özellikleri: her şeyi kişisel algılama alışkanlıkları vardır. Bir sorunla başa çıkmakta çok zorlanırlar ve hemen bir yaygara çıkarabilirler. Kendilerince bir sorun çözme yöntemi geliştirmiş olsalar da, çevrelerindeki insanlar bundan memnun olmazlar.

Kaynak

Written by Bilmiyomusun

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Mermilerin Havada Uçuşup Hukuksuzluğun Sınır Tanımadığı 15 Mafya Filmi

Hayatından Memnun Olmayanlar İçin Bir Algı Yönetimi Uzmanından Dürüst Tavsiyeler