in ,

Aslında Bir Dahi Olduğunuzu Gösteren 5 İşaret

Kısa bir süre önce bilim adamları tüm dahilerde olan bazı ortak özellikler keşfettiler. Özellik derken dağınık saçlar, garip bakan gözler veya ilginç kıyafetlerden bahsetmiyoruz. Söz konusu sahip oldukları alışkanlıklar ve davranış şekilleri. kendinize biraz daha yakından bakın, belki siz de bir dahisinizdir!

1. Dağınıklık

Bu davranış hayatınızın her alanında ortaya çıkar, eviniz, kıyafetleriniz, saçlarınız hep dağılmış haldedir. Dahi insanların çalışma ortamları adeta bir çöplüğe benzer. Dış görünüşlerine özen göstermez, dağılmış saçlar ile sokağa çıkmaktan çekinmezler. Çünkü zihinlerini meşgul eden çok daha önemli şeyler vardır.

2. Uyumadan Önce Düşüncelere Dalmak

Uyumadan önce olaylar hakkında düşünüp kafanızdan farklı sonuçlara götüren senaryolar mı çiziyorsunuz? ve bu senaryolar her seferin de olumsuz mu sonuçlanıyor? bu sizin kötümser değil aksine dahi olduğunuzu gösterir. Neşeli ve umursamaz insanlar bu konular hakkında endişelenmezler çünkü negatif düşünceler beynin anlık ve yoğun aktivitelerini sonucunda oluşur.

3. Yoğun Seyahat Etme İsteği

Evet, bu da dahiliğin başka bir işareti. Dahiler sürekli evde oturmaya katlanamazlar ve sürekli yeni yerler gezip görmek isterler. Seyahat etmek, beynimizin ihtiyacı olan besini sağlar. Bu şekil de beyin yeni anılara ve farklı tecrübelere olan açlığını giderme şansı bulur.

4. Garip Hobiler

Garip bir hobiye sahip olmak, dahiliğin başka belirtisidir. Para biriktirmek yerine garip desenli peçeteler, ya da kokulu silgiler biriktiriyor sanız, dahi olma ihtimaliniz yüksektir. Bilim adamlarına göre, dahilerin koleksiyon yapma nedeni, çok fazla çalışan beyinlerinin ancak bu şekilde rahatlayabilmesidir.

5. Tembellik

Bunu herkes sever, hatta şu an dahilerden mi bahsediyoruz? İnanması güç ama bilim adamları zeki insanların tembel olduğunu söylüyor. Bilimsel bir araştırmaya göre çok fazla düşünce ve beyin aktivitesi fiziksel yorgunluk ve uyuşukluğa sebep oluyor. İşte bu yüzden bazen etrafta boş boş dolanıp hiç bir şey yapmamanızın geçerli bir nedeni var.

Written by Bilmiyomusun

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Karşınızdaki İnsanın Gerçek Yüzünü Görmenizi Sağlayacak 13 Psikolojik Hile

Üç Yaşındaki Kızını ve Bisikletini Alıp Avrupa Turuna Çıkan Bir Anne