in ,

10 Yıl İçinde Pişman Olacağımız 10 Şey

“Keşke..” Türkçedeki en hüzünlü kelimelerden biri.

Bizi keşkelere iten 10 nedeni ve onlardan nasıl kurtulabileceğinizi sizler için sıraladık:

1. Başkalarını etkilemek için maske takmak

 Dünyaya hep bir maske arkasından bakıyorsanız, bir gün o maskenin ardında hiçbir şey kalmayabilir. Başkalarının hakkınızda düşündüklerine ya da istedikleri gibi davranmaya fazla zaman harcarsanız, an gelecek ve gerçekte kim olduğunuzu unutacaksınız. İşte bu yüzden başkalarının yargılarından korkmayın, çünkü kim olduğunuz ve doğrularınız kalbinizin derinliklerinde saklı. Başkalarını ilham vermek ya da onları etkilemek için mükemmel olmanıza gerek yok. Onları kusurlarınızla baş etme yöntemlerinizle etkileyin ve onlara ilham verin.

2. Hayallerinizi başkalarının inşa etmesine izin vermek

 Hayattaki en büyük zorluk, kim olduğunuzu keşfetmektir; ikincisi ise bulduğunuz kimlikle mutlu olmak. Buna giden yolun doğrularınıza ve hayallerinize bağlı kalmaktan geçtiğini unutmayın. Sizinle fikir uyuşmazlığına düşenler mi var? Güzel. Bu demek oluyor ki ayaklarınızın üstünde duruyor ve kendi yolunuzda ilerliyorsunuz. Bazen başkaları tarafından delice nitelendirilen şeyler yapabilirsiniz, ancak kendinizi heyecanlı ve zamanın nasıl akıp gittiğini farkedemez bir şekilde bulduğunuzda , doğru şeyi yaptığınızı anlayacaksınız.

3. Hayatınızda negatifliğe izin vermek

 Başkalarının negatifliğinin size yansımasına izin vermeyin. Siz onlara bu silahı vermediğiniz sürece, tetiği çekemezler. Negatif insanları yakınınızda bulundurmanın bir mecburiyet değil, seçim olduğunu farkettiğinizde, öfke yerine şefkati, açgözlülük yerine cömertliği, kaygı yerine sabrı yanınızda taşımaya başlayacaksınız.

4. Bencil ve egoist olmak

 Ölmeden önce sahip olabileceklerinizin en güzeli sevenleriniz ve erdemli karakteriniz olacaktır. Zamanınızı doldurduktan sonra ilham verdiğiniz ve sevginizi paylaştığınız kişiler tarafından uzun süre hatırlanacaksınız. İşte bu yüzden isminizi kalplere kazıyın. Kendiniz için yaptıklarınız sizinle beraber giderken, dünya ve diğerleri için yaptıklarınız sonsuza dek yaşayacak.

5. Değişim ve gelişimden kaçınmak

 Geçmişinizi bilmek istiyorsanız, şu anınıza bakmanız yeterli olacaktır. Geleceğiniz ise şimdi neler yaptığınızda gizli. Yeniye yer açmak için geçmiş ile vedalaşın; çünkü geçmiş bir daha dönmemek üzere aramızdan ayrıldı. Bunu kavradığınızda kalıcı başarılara doğru en büyük adımı atmış olacaksınız.

6. İşler zorlaşmaya başladığında vazgeçmek

 Başarısızlık diye bir şey yoktur; yalnızca sonuçlar vardır. İşler beklediğiniz gibi gitmediğinde bile vazgeçmeyin. Ne yapabileceğinizi öğrenip devam edin. Adım adım ilerleyenler sonuçta kazananlar olacak. Zafere ulaşmanın, atılan her küçük adım, verilen her karar ve uygulanan eylemler bütünü olduğunu unutmayın.

7. Her detayı kontrol etmeye çalışmak

 Bazen aralıksız endişeden ve kontrolden uzaklaşarak, hayatı akışına bırakmalısınız. Derin bir nefes alın; işler sakinleştiğinde bir sonraki adımınızı rahatça görebileceksiniz. Tam olarak nereye gittiğinizi bilmenize gerek yok. Farkında olun ya da olmayın hayat mükemmel bir düzen içerisinde ilerliyor. Bütün noktaları birleştirmek için yalnızca biraz zamana ihtiyacınız var.

8. Hakettiğinizden azını kabullenmek

 Hakettiğinizi bekleyecek kadar güçlü olmalısınız. Daha parlak bir görüşe sahip olabilmek için bazen göz yaşlarınızın akışına izin vermeniz gerekir. Tıpkı hiç olmadığınız kadar dik durabilmek için bazen eğilmeniz gerektiği gibi. Hakettiğinizden azıyla yetinmeyin.

9. Durmadan yarını beklemek

 Sorun şu ki, her zaman daha fazla zamana ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz. Ancak bir gün uyandığınızda yapmak istedikleriniz için zamanınızın kalmadığını farkedeceksiniz. İşte bu noktada ya amaçlarınıza ulaşmış olacak ya da kendinizi elinizde bir çok bahane ile bulacaksınız.

10. Uyuşuk Olmak

 Dünya size hiç bir şey borçlu değil; dünyaya borcu olan sizlersiniz. İşte bu yüzden hayal etmeyi bırakıp harekete geçin. Hayatınızın tüm sorumluluğunu üstlenin; kontrol sizde. Önemlisiniz ve dünyanın size ihtiyacı var. Birilerinin bir gün harekete geçmesini beklemenin zamanı değil. O “bir gün” tam olarak “Şimdi”. O birileri ise “Siz”siniz.

Written by Bilmiyomusun

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

İsviçre’de Yaşamak İçin 9 Neden

9

Latte Sanatını Farklı Boyutlara Taşıyan Barista