in ,

30 Yaşına Gelmeden Önce Öğrenilmesi Gereken 20 Hayat Dersi

Hayat akıp gidiyor. Göz açıp kapayıncaya kadar biten bu yolda, kendi ayaklarımız üzerinde durabilmek için dikkat etmemiz gereken pek çok önemli nokta var.

İşte yaşam koçu Max Lukominskyi‘nin, bu uzun ve zor yol için verdiği tavsiyeler

1.Hepimizin tek bir hayatı var ve hiçbirimizin ikinci bir şansı daha yok. Bu yüzden aldığımız her karar çok önemli.

2.Ne kadar kabullenmek istemesek de internet üzerinden kurulan arkadaşlıklar sahte arkadaşlıklardır. Bu arkadaşlar çoğu zaman bizi yeterince umursamaz ve zor günlerimizde yardımımıza koşmaz.

3.Aşkı hepimiz isteriz ama bir ilişki sonunda kalbinin kırılma ihtimalini kimse düşünmek istemez. Oysa bu ihtimale hazırlıklı olmalıyız.

4.Eğitim hayatı mezuniyet balosuyla sona ermez. Bilgi yediden yetmişe herkes için önem taşır. Bu yüzden hayatta geri kalmamak için öğrenmeye devam etmeliyiz.

5.Ailemiz hayatın her anında yanımızdadır. Bizi gerçekten umursayan, verdiğimiz her kararda bize destek olan onlardır. Bu yüzden ailemize iyi davranmalı ve onların değerini bilmeliyiz.

6.Zayıf yönlerimiz üzerine düşünüp üzülmeyi bırakmalı ve onları oldukları gibi kabullenmeliyiz. Asıl olması gereken güçlü yönlerimize odaklanarak onları geliştirmektir.

7.Hedeflerimize birden kolayca ulaşmayı beklememeliyiz. Bu hedeflere ulaşmak muhtemelen yıllar alacak, tahmin ettiğimizden çok daha uzun sürecektir.

8.Büyümek için gereken tüm fırsatlar, kendimizi güvenli ve rahat hissettiğimiz alanın dışındadır. Bu güvenli alanda durmaktansa, bizi zorlayacak yeni alanlar bulmalı ve bunu alışkanlık haline getirmeliyiz.

9.Bozulan ilişkileri sürdürmeye değmez. Çünkü vaktimizi artık düzeltemeyeceğimiz şeyler üzerine harcamış oluruz. İlişkinin bittiğini kabullenip kendi yolumuza kaldığımız yerden devam etmeliyiz.

10.Dünya haksızlıklarla dolu bir yer. Hayatımız boyunca adil olmayan pek çok durumla karşılaşacağız. Buna hazırlıklı olmalıyız.

11.Şans her zaman çalışanların yanındadır. Emek, kararlılık ve çalışkanlık başarıyı ve şansı beraberinde getirir.

12.Başlamak için şimdiden daha mükemmel bir an yoktur. Bir şeyler yapmayı kafaya koyduysak daha iyi bir an beklemeden hemen harekete geçmeliyiz.

13.Her zaman her yerde olamayacağımız gibi, her şeye de sahip olamayız. Tercihlerimiz arasından bir eleme yaparak, en önem verdiğimiz seçeneğe yönelmeliyiz.

14.Hayatımızdaki her insanın bir değeri vardır. Kimseyi değersiz görmemeliyiz.

15.Lüks arabalara, villalara ve başarının geleneksel ölçütlerine değil; duygularımıza, anılarımıza ve deneyimlerimizden edindiğimiz bilgilere önem vermeliyiz. Elimizdeki en iyi yatırımlar bunlardır.

16.“Sonra” demek çoğu zaman “hiçbir zaman” demektir. Bir şeyleri ertelemek yerine anı yaşamalıyız.

17.Başarıya azimle ulaşılır. Pes etmemeli ve hayallerimize bağlı kalmalıyız. Hayallerin peşinden koşmak zordur fakat çekilen bu zorluk verdiğimiz mücadeleye değecektir.

18.Sağlıklı bir beden için düzenli spor şart. Düzenli olarak egzersiz yapmalı ve formda kaldığımızdan emin olmalıyız.

19.Başarısızlıklar önemli değildir. Önemli olan elde edilen başarılardır. Bu yüzden başarısız olmaktan ve hata yapmaktan korkmamalıyız.

20.Kimse düştüğümüzde yanımızda olmayacak. Kendi ayaklarımız üzerine doğrulmayı öğrenmeliyiz. Çünkü bize kendimizden başka kimse yardım edemez.

Written by Bilmiyomusun

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

1 Bardak Kola 1 Saatte Vücutta Nasıl Bir Etki Yapıyor?

20

Görür Görmez Hayran Hayran Bakacağınız 3D Tattoo Modelleri