in ,

13 Yıl Zorla Çalıştırıldığı Sirkten Kurtarılan Aslanın Gökyüzüne Baktığı İlk Anlar

https://www.youtube.com/watch?v=J3L8mNwIpVA%5B/embed%5D

Aslan Will, 13 yıldır Koslov Sirkinde çalıştırılıyordu. Brezilya’daki Rancho dos Gnomos Santuário hayvan kurtartma ekipleri tarafından kurtarıldığında omurgası sakatlanmış, ayakları yaralı, iç organları harap olmuş durumdaydı.

Brezilya yasalarında hayvanların ticari amaçlarla kapatılarak çalıştırılması yasak olmasına rağmen,Rancho dos Gnomos Santuário ekibi, ancak uzun ve zorlu bir hukuk mücadelesi sonucunda Will’i kurtarabildi.

Rancho dos Gnomos yetkilileri, 13 yıl boyunca şiddete maruz kalarak “eğitilen”, omurgasında çatlak ve deformasyonlar bulunan, dişleri dökülmüş olan Will’in kurtarıldıktan sonraki mutluluğunun her şeye değdiğini söylüyor.

Will’in yaraları kabuk tutmuş ayaklarının toprağa değdiği, gökyüzüne baktığı, çimenleri kokladığı ve güneşte uzandığı ilk dakikalar:

Will’in hikâyesi, hayvanların kapatılarak çalıştırıldığı, şiddete maruz kaldığı, ticari kazanç için istismar edildiği ve doğal yaşamlarından koparıldığı her türlü duruma karşı verilen hayvan özgürlüğü mücadelelerinin önemini bir kez daha hatırlatıyor.

Will, tedavisi tamamlandıktan sonra bakımının yapılabileceği doğal alanda 6 sene daha yaşadı ve 2011 yılında öldü.

Will’i kurtaran ve bakımını üstlenen insan arkadaşları, Will’in son 6 yılını huzur içinde, diğer aslanlarla oynayarak ve tüm gün çimenlerde yatarak geçirdiğini söylüyor.

Huzur içinde uyu aslan Will, çimenler, gökyüzü ve güneş seninle.

Written by Bilmiyomusun

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading…

0

Çapkın Bir Erkekten Kadınlara Tavsiyeler

Dünyaya Yeni Gelen Kardeşlerini İlk Kez gören Çocukların Şaşkın Ve Heyecanlı Halleri